Բոբ Մենենդեզը պահանջել է ԱՄՆ պետքարտուղարությունից եւ ՊՆ-ից զեկույց ներկայացնել Արցախի դեմ թուրքական անօդաչուների կիրառման մասին
Սենատոր Բոբ Մենենդեսը պահանջել է ԱՄՆ Պետքարտուղարությունից և Պաշտպանության նախարարությունից՝ զեկույց ներկայացնել Թուրքիայի կողմից հարվածային անօդաչու թռչող սարքերի արտահանման մասին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այդ մասին հաղորդում է ԱՄՆ Հայ դատի հանձնախումբը։
Բոբ Մենենդեսը որպես օրինակ ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից 2020 թվականին Արցախի դեմ թուրքական Bayraktar անօդաչու թռչող սարքերի կիրառումը։

Боб Менендес потребовал от госдепа и МО США представить отчет об использовании беспилотников против Арцаха
Сенатор Боб Менендес потребовал от госдепартамента и министерства обороны США представить отчет об экспорте Турцией ударных беспилотников.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 ноября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом сообщает Армянский национальный комитет Америки.
Боб Менендес представил в качестве примера использование Азербайджаном турецких беспилотников Bayraktar против Арцаха в 2020 году.