Մայրաքաղաքում կառուցվող նոր բնակելի թաղամասի շինաշխատանքներն ավարտման փուլում են. անդրադարձ(լուսանկարներ)
ԱՀ Ստեփանակերտ քաղաքի Թումանյան փողոցում՝ նախկին շինանյութերի կոմբինատի տարածքում, ավելի քան 150 բնակարանանոց բնակելի թաղամասի շինարարական աշխատանքներն ավարտման փուլում են։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Նոր թաղամասը կառուցվում է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ։ Շինարարությունն իրականացնում են «Քարավան» ՍՊ և «Ճանշին» ՓԲ ընկերությունները։
«Արցախպրես»-ի թղթակիցը եղել է շինհրապարակում և ծանոթացել կատարվող աշխատանքներին: Մեզ հետ զրույցում «Քարավան» ՍՊ ընկերության աշխղեկ Կոմիտաս Հարությունյանն ասել է, որ նոր թաղամասի կառուցման աշխատանքները սկսվել էին դեռևս 2019 թվականին:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Մեր ընկերության կողմից կառուցվում է 110 բնակարան: Շենքերը բաղկացած են 6 հարկից: Ըստ կառուցվող 13 մասնաշենքերի՝ բնակելի շենքերը բաղկացած են 5 և 6 հարկերից, իսկ մեկ հարկը կլինի նկուղային, որը նույնպես համարվում է բնակելի:
Նոր թաղամասը կունենա խաղահրապարակներ, փոքր մարզադաշտ, զբոսանքի համար կանաչապատ գոտիներ և բաց ավտոկայանատեղի»,- ներկայացրել է Կ. Հարությունյանը և հավելել՝ մոտ 30 բնակարան արդեն պատրաստ է և դեկտեմբերի 1-ից կտամադրվի բնակիչներին:
Մեր զրուցակցի խոսքով՝ շինաշխատանքներում ներգրավված են ընկերության շուրջ 50 շինարարներ, ովքեր աշխատում են մինչև ուշ գիշեր՝ ամեն ինչ ըստ նախատեսվածի հասցնելու համար:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Ճանշին» ՓԲ ընկերության ինժեներ Վովա Աղաբաբյանը տեղեկացրել է, որ նոր թաղամասում ընկերությունը կառուցում է 4 բնակելի շենք՝ բաղկացած 2 և 3 սենյականոց 43 բնակարաններից:

В Степанакерте завершается строительство нового квартала (фотографии)
Завершается строительство жилого квартала на территории бывшего завода стройматериалов, на более чем 150 квартир на улице Туманяна в городе Степанакерт Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 ноября, АРЦАХПРЕСС- Новый квартал строится на средства Всеармянского фонда «Айастан». Строительство ведут компании ООО «Караван» и ЗАО «Чаншин».
Корреспондент "Арцахпресс" посетил строительную площадку и ознакомился с проводимыми работами. Сотрудник ООО «Караван» Комитас Арутюнян в беседе с нами сообщил, что строительные работы начались в 2019 году.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Наша компания строит 110 квартир. Здания состоят из 6 этажей. Согласно строящимся 13 зданиям, жилые здания состоят из 5-6 этажей, причем один этаж будет подвальным, который также считается жилым.
В новом квартале будут детские площадки, небольшой стадион, зеленые зоны для прогулок и открытая автостоянка», - представил К. Арутюнян, добавив, что около 30 квартир уже готовы и будут предоставлены жителям с 1 декабря.
По словам нашего собеседника, в строительных работах задействовано около 50 строителей компании, которые работают до поздней ночи, чтобы сдать все, как было запланировано.
Инженер ЗАО «Чаншин» Вова Агабабян сообщил, что компания строит в новом квартале 4 жилых здания, состоящих из 43 2 и 3-комнатных квартир.