Նոյեմբերի 9-ին ԱԺ-ն արտահերթ նիստ է գումարելու
Նոյեմբերի 9-ին՝ ժամը 11:00-ին, Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության 114-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ կգումարվի Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի փոխանցմամբ, նախաձեռնողների սահմանած օրակարգում մեկ հարց է՝ ընդունել  հայտարարություն  «Արցախի ժողովրդի ազատ ու անկախ ապրելու անօտարելի իրավունքի մասին» (հիմնական զեկուցող՝  Ա Թովմասյան):

9 ноября Национальное Собрание созывает внеочередное заседание
9 ноября в 11.00 по инициативе депутатов Национального Собрания будет созвано внеочередное заседание Национального Собрания Республики Арцах в соответствии с ч. 2 ст. 114, ч. 1 ст. 37 "Закона о Регламенте Национального собрания".
СТЕПАНАКЕРТ, 8 ноября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает Управление по связям с общественностью и прессой Национального Собрания Республики Арцах, в повестке дня, поставленной инициаторами, стоит один вопрос: принятие заявления "О неотъемлемом праве народа Арцаха на свободное и независимое проживание" (основной докладчик: А. Товмасян).