Կրեմլում մեկնաբանել են Ղարաբաղի հարցով առաջնորդների հանդիպման հեռանկարը. Ոչ այսօր
Ռուսաստանի Դաշնության, Հայաստանի եւ Ադրբեջանի ղեկավարների միջեւ Ղարաբաղի վերաբերյալ համաձայնագրերի ընդունման տարելիցի կապակցությամբ շփումներ նախատեսված չեն, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին հայտնում է News.am-ը։
«Այսօր այդ մասով շփումներ նախատեսված չեն»,- ասել է Պեսկովը լրագրողներին՝ պատասխանելով հարցին` արդյո՞ք պլանավորվում են շփումներ երեք երկրների ղեկավարների միջեւ համաձայնագրի տարելիցի կապակցությամբ։
Նա մանրամասնել է, որ Մոսկվայի եւ Բաքվի եւ Երեւանի միջեւ շփումը տեղի է ունենում տարբեր մակարդակներով եւ բացառապես կանոնավոր կերպով:
«Ինչ վերաբերում է երեքի շփմանը, ապա եթե մի օր նման պայմանավորվածություն ձեռք բերվի, մենք ձեզ կտեղեկացնենք։ Ներկայումս ինչ-որ կոնկրետ պայմանավորվածություններ չկան»,- հավելել է Պեսկովը։

В Кремле прокомментировали перспективу встречи лидеров по вопросу Карабаха: Не сегодня
В годовщину принятия договоренностей по Карабаху контактов лидеров РФ, Армении и Азербайджана не запланировано, заявил пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 ноября, АРЦАХПРЕСС- Передает РИА Новости.
«Сегодня никаких контактов на это счет не запланировано», - сказал Песков журналистам, отвечая на вопрос, планируются ли контакты лидеров трех стран в годовщину принятия договоренностей.
Он уточнил, что общение Москвы с Баку и с Ереваном происходит на различных уровнях и исключительно на регулярной основе.
«Что касается общения втроем, то если когда-то такая договоренность будет достигнута, мы вас проинформируем. В настоящее время каких-то конкретных пониманий нет», - добавил Песков.