ԱՄՆ-ն մտահոգված է ԱՄԷ-ի ԱԳ նախարարի եւ Սիրիայի նախագահի հանդիպման կապակցությամբ
ԱՄՆ-ն անհանգստացած է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների արտգործնախարարի եւ Սիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադի հանդիպման կապակցությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնել է Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչ Նեդ Փրայսը, փոխանցում է «Ամերիկայի ձայնը»:
«Մեզ անհանգստացնում են այս հանդիպման մասին հաղորդումները եւ այն ազդանշանը, որը այն ուղարկում է, - ասել է Փրայսը:- Ինչպես ավելի վաղ ասացինք, ներկայիս վարչակազմը մտադիր չէ աջակցել Բաշար ալ-Ասադի՝ դաժան բռնապետի հարաբերությունների կարգավորման կամ իմիջի վերականգնման ջանքերին»:

США обеспокоены встречей министра иностранных дел ОАЭ с президентом Сирии
США обеспокоены встречей министра иностранных дел Объединенных Арабских Эмиратов с президентом Сирии Башаром Асадом.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом  заявил официальный представитель Госдепартамента Нед Прайс, передает «Голос Америки.
«Мы обеспокоены сообщениями об этой встрече и тем сигналом, который она посылает, – сказал Прайс. – Как мы уже говорили ранее, нынешняя администрация не намерена поддерживать какие бы то ни было усилия по нормализации [отношений] или реабилитации [имиджа] Башара Асада, который является жестоким диктатором».