Նոյեմբեր 9-ին կատարվել է 343 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 85 նոր դեպք է գրանցվել
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 162 վարակակիր: Բժիշկները 22 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 78-ինը՝ ծանր, այդ թվում՝ երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
Նոյեմբեր 9-ին կատարվել է  343 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության  85 նոր դեպք է գրանցվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Արցախի առողջապահության նախարարությունից  հայտնում են, որ արձանագրվել է 1 մահվան դեպք: Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 19145 քաղաքացու հետազոտություն, որից 2876-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Տեղեկացնում ենք, որ անհրաժեշտ է, որպեսզի հանրապետության բնակչությունը օր առաջ պատվաստվի «COVID-19»-ի դեմ պատվաստանյութով։ Կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ պատվաստումներն իրականացվում է ԱՀ առողջապահության նախարարության տարբեր բուժհաստատություններում: «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ ամբուլատոր-պոլիկլինիկական բաժանմունքում՝ մինչև ժամը 19։00:

9 ноября было проведено 343 теста, в результате которых в Арцахе зарегистрировано 85 новых случаев заболевания коронавирусом
От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 162 пациентов. Врачи оценивают состояние 22 пациентов как крайне тяжелое, 78 - как тяжелое, в том числе молодые, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 ноября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, зафиксирован один случай смерти. Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 19145 человек, у 2876 из них тесты дали положительный результат.