Քոլատակի միջնակարգ դպրոցը նոր գույք և տեխնիկա է ստացել
Այսօր՝ նոյեմբերի 15-ին, ԱՀ նախագահի՝ Սփյուռքի հարցերով խորհրդական Ազատուհի Սիմոնյանի միջնորդությամբ Մարտակերտի շրջանի Քոլատակ համայնքի միջնակարգ դպրոցին «Գևորգյանց» բարեգործական հիմնադրամի կողմից փոխանցվեցին դպրոցին անհրաժեշտ նոր գույքը և տեխնիկան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԱՀ նախագահի՝ սփյուռքի հարցերով խորհրդական Ազատուհի Սիմոնյանը:
«ԱՄՆ-ում գործող «Գևորգյանց» բարեգործական հիմնադրամը լիովին կահավորել է Մարտակերտի շրջանի Քոլատակ համայնքի և Մաղավուզ համայնքի Մհեր Դանիելյանի անվան միջնակարգ դպրոցները՝ նվիրաբերելով նոր գույք և տեխնիկա: Ինչպես նաև անցյալ շաբաթ Հաթերք համայնքի պետական մանկապարտեզին ևս հիմնադրամը տվել է գույք և տեխնիկա: Այս ամենը ԱՄՆ կատարած իմ վերջին այցի արդյուքներից կարելի է համարել», -նշեց Ա. Սիմոնյանը:
Քոլատակի միջնակարգ դպրոցի տնօրեն Վահրամ Աղասյանի խոսքով՝ «Գևորգյանց» բարեգործական հիմնադրամի կողմից կրթօջախին նոր գույք և տեխնիկա տրամադրելը ևս մեկ անգամ ապացուցում է, որ Արցախն ու արցախցին մենակ չեն։
«Դպրոցին նվիրաբերվել է աշակերտական 50 սեղան և 100 աթոռ, ուսուցչական 10 սեղան և 7 աթոռ, 12 գրատախտակ, 3 համակարգիչ, 2 տպիչ սարք, 1 պրոյեկտոր, 12 կախիչ: Ուսուցիչների և աշակերտների անունից շնորհակալություն ենք հայտնում դպրոցի ուսումնանյութական բազան հարստացնելու համար», - ասաց մեր զրուցակիցը:

On November 15, through the mediation of Azatouhi Simonyan, Advisor to the President of the Republic of Artsakh on Diaspora Affairs, the “Gevorgyants” Charitable Foundation transferred the new property and equipment to the secondary school of the Qolatak community of Artsakh’s Martakert region.
Qolatak Secondary School received new property and equipment
STEPANAKERT, NOVEMBER 15, ARTSAKHPRESS: Azatouhi Simonyan, Advisor to the President of the Republic of Artsakh on Diaspora Affairs, told "Artsakhpress".
The “Gevorgyants” Charity Foundation, operating in the USA, has fully furnished the secondary schools of the communities of Maghavuz and Qolatak of Artsakh’s Martakert region, by donating new property and equipment. Last week, the foundation donated property and equipment to the kindergarten of the community of Haterk. All this can be considered as a result of my last visit to the United States," said A. Simonyan.
According to Vahram Aghasyan, the principal of Qolatak Secondary School, the provision of new property and equipment to the school by the Gevorgyants Charitable Foundation proves once again that Artsakh and the people of Artsakh are not alone.
"50 student desks and 100 chairs, 10 teaching desks and 7 chairs, 12 blackboards, 3 computers, 2 printers, 1 projector, 12 hangers were donated to the school. On behalf of teachers and students, we thank you for enriching the school's curriculum, ” she said.