Ադրբեջանը գնդակոծել է ՀՀ արևելյան սահմանագոտու հայկական դիրքերը․ ՊՆ-ն ներկայացնում է մանրամասներ
Ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 16-ին, ժամը 13։00-ի սահմաններում, հերթական սադրանքն են նախաձեռնել ՀՀ արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ՝ գնդակոծության ենթարկելով հայկական դիրքերը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, նշելով, որ ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների՝ հակառակորդի առաջխաղացումը կանխելու նպատակով։
Իրադրության հետագա զարգացումների վերաբերյալ պաշտպանության նախարարությունը պարբերաբար հանդես կգա հաղորդագրություններով։

Азербайджан обстрелял армянские позиции на восточной границе Армении: МО Армении представляет подробности
Подразделения ВС Азербайджана 16 ноября около 13:00 совершили очередную провокацию в направлении восточной границы Армении, подвергнув обстрелу армянские позиции.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Министерство обороны Армении, отмечая, что подразделения ВС Армении для предотвращения продвижения противника прибегли к ответным действиям.