Հակառակորդն ունի մինչև 70 զոհված և վիրավոր զինծառայող. իրադրությունը հարաբերականորեն կայուն է. ՀՀ ՊՆ
Իրադրությունը ՀՀ արևելյան սահմանագոտում, ուր տեղակայված հայկական դիրքերի վրա նախորդ օրը լայնածավալ հարձակում էին գործել Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները, նոյեմբերի 17-ի, ժամը 10։00-ի դրությամբ, հարաբերականորեն կայուն է, կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում պահպանվում է։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից, նշելով, որ նոյեմբերի 16-ի մարտական գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի մինչև 70 զոհված և վիրավոր զինծառայող, ինչպես նաև զինտեխնիկայի զգալի կորուստներ, մասնավորապես՝ 4 БТР զրահափոխադրիչ, 1 Sandcat զրահամեքենա, 5 ավտոմոբիլային միջոց (Камаз, Урал, УАЗ)։
Հայկական կողմն ունի 1 զոհված և 13 գերեվարված զինծառայող։ Եվս 24 զինծառայողի հետ կապը կորել է մարտական գործողությունների ընթացքում և նրանց ճակատագիրն այս պահին անհայտ է։ Զինծառայողների հայտնաբերման ուղղությամբ ընթանում են ինտենսիվ աշխատանքներ։ Հակառակորդի վերահսկողության տակ է անցել երկու մարտական հենակետ։
Ռուսական կողմի միջնորդությամբ ընթանում են բանակցություններ՝ ստեղծված իրավիճակի հանգուցալուծման և  գերեվարված հայ զինծառայողների վերադարձի շուրջ։
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ նոր տեղեկությունների դեպքում պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա համապատասխան հաղորդագրությամբ։

The enemy has up to 70 killed and wounded servicemen. The situation is relatively stable
As of 10:00 on November 17, the situation in the eastern border zone of the Republic of Armenia, where the Armenian positions were attacked by the units of the Azerbaijani Armed Forces the previous day, is relatively stable, the ceasefire agreement is generally observed the Ministry of Defense reports.
STEPANAKERT, NOVEMBER 17, ARTSAKHPRESS: As a result of the November 16 hostilities, the Azerbaijani military suffered up to 70 casualties of personnel, including both killed and wounded troops, as well as significant materiel losses, namely 4 BTR armored personnel carriers, 1 Sandcat vehicle and 5 other automobile vehicles (Kamaz, Ural, UAZ).
1 Armenian soldier was killed in action and 13 others were taken captive by the Azerbaijani military. Another 24 Armenian troops are missing-in-action after contact with them was lost during combat.
“Intensive works are underway to find the servicemen. Two military positions have gone under adversary control. Russian-mediated negotiations are ongoing over resolving the situation and returning the captured Armenian servicemen.”