Ֆրանկ Փալոնը դատապարտել է Ադրբեջանի ագրեսիան Հայաստանի դեմ
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամ, Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի համանախագահ Ֆրանկ Փալոնն իր մտահոգությունն է հայտնել Ադրբեջանի ագրեսիայով պայմանավորված Հայաստանի դեմ բռնությունների աճի առնչությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Ադրբեջանի կողմից հայկական հողի վրա բռնության սրումն անընդունելի է: Հայաստանի դեմ մահացու բռնությունների այս աճը կշարունակվի, քանի դեռ ԱՄՆ պետքարտուղարությունը և միջազգային հանրությունը չեն ձեռնարկել անհապաղ և վճռական դիվանագիտական գործողություններ: Պնդումները, թե երկու կողմերն էլ մեղավոր են, անտեսում են այն փաստը, որ ադրբեջանական զորքերը հարձակվում են Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի վրա և ահաբեկում անմեղ քաղաքացիներին: Սա միջազգային իրավունքի նպատակաուղղված խախտում է, որն ավելի կքաջալերի Ալիևին, եթե նա չկանգնեցվի»,-  «Թվիթեր»-ում գրառում է կատարել Ֆրանկ Փալոնը:
Նոյեմբերի 16-ին՝ կեսօրից հետո, Ադրբեջանի զինված ուժերը հերթական անգամ հանցավոր կերպով ոտնահարել են Հայաստանի Հանրապետության տարածքային ամբողջականությունը և ինքնիշխանությունը՝ հարձակում գործելով արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի վրա և կիրառելով հրետանային միջոցներ, զրահատեխնիկա և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։ Ծավալված ռազմական գործողությունների հետևանքով երկու կողմից կան կորուստներ:

Фрэнк Паллоне осудил агрессию Азербайджана, направленную против Армении
Фрэнк Паллоне, член Палаты представителей США и сопредседатель фракции Конгресса по делам Армении, в связи с агрессией Азербайджана выразил обеспокоенность эскалацией насилия против Армении.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 ноября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. «Эскалация насилия Азербайджана на армянской земле недопустима. Этот рост смертоносного насилия против Армении будет продолжаться до тех пор, пока Государственный департамент США и международное сообщество не предпримут немедленных и решительных дипломатических действий. Утверждения, что виноваты обе стороны, игнорируют тот факт, что азербайджанские войска атакуют суверенную территорию Армении и запугивают мирных жителей. Это умышленное нарушение международного права, и если не остановить его, оно еще больше воодушевит Алиева», -  написал Фрэнк Паллоне в Twitter.
Во второй половине дня 16 ноября Вооруженные силы Азербайджана в очередной раз преступным образом нарушили территориальную целостность Республики Армения  и ее суверенитет, атаковав армянские позиции, расположенные в восточной приграничной зоне, с применением артиллерии, бронетехники и огнестрельного оружия различного калибра. В результате боевых действий есть жертвы с обеих сторон.