Արցախում կորոնավիրուսի 91 նոր դեպք է գրանցվել. արձանագրվել է 2 մահ
Նոյեմբերի 16-ին կատարվել է 284 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 91 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախում կորոնավիրուսի  91 նոր դեպք է գրանցվել. արձանագրվել է 2 մահ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի ԱՆ-ից  հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 132 վարակակիր: Բժիշկները 20 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 54-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 20648 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3294-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արձանագրվել է 2 մահ: 47-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, վիճակ արգանդի էքստիրպացիայից հետո:
95-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, սուր շնչական անբավարարություն:

В Арцахе выявлен 91 новый случай коронавируса. Зафиксировано 2 случая смерти
16 ноября в Арцахе было проведено 284 тестов, в результате зарегистрирован 91 новый случай заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 ноября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 132 пациентов. Врачи оценивают состояние 20 пациентов как крайне тяжелое, 54 - как тяжелое, в том числе молодые, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 20648 человек, у 3294 из них тесты дали положительный результат.
Зарегистрировано 2 случая смерти. 47-летняя женщина умерла от коронавирусной болезни после того, как у нее была диагностирована двусторонняя полисегментарная пневмония, состояние после экстирпации матки.
95-летняя женщина умерла от коронавирусной болезни после того, как ей поставили диагноз двусторонней полисегментарной пневмонии и острой дыхательной недостаточности.