ԼՂ-ում լարված իրավիճակ պահպանվում է. Ստանիսլավ Զաս
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը հայտարարել է, որ Լեռնային Ղարաբաղում հայ-ադրբեջանական զորքերի շփման գծում լարված իրավիճակ պահպանվում է:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը: Ստանիսլավ Զասը նշել է, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ին Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև ձեռք բերված եռակողմ համաձայնությունը թույլ տվեց դադարեցնել արյունահեղությունը Լեռնային Ղարաբաղում:
«Չնայած ձեռնարկվող քայլերին, հայկական և ադրբեջանական կողմերի շփման գծում լարվածությունը դեռ պահպանվում է»,- նշել է նա:

Tension persists at the contact line of the Armenian and Azerbaijani forces in Nagorno Karabakh, despite measures that are being taken, Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Stanislav Zas said at the ninth meeting of CIS security council chiefs in Moscow on November 17, reports TASS.
Tension persists in Nagorno Karabakh, says CSTO chief
STEPANAKERT, NOVEMBER 17, ARTSAKHPRESS: The trilateral agreement reached by Armenia, Azerbaijan and Russia on November 9, 2020, made it possible to halt the bloodshed in Nagorno Karabakh, he said.
“However, despite the steps that are being taken, tension still persists at the contact line of the Armenian and Azerbaijani sides”, Zas said.