Երևանում մեկնարկեց Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի ընդլայնված կազմով նիստը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նիստին մասնակցում են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը, Բելառուսի վարչապետ Ռոման Գոլովչենկոն, Ղազախստանի վարչապետ Ասկար Մամինը, Ղրղզստանի վարչապետ Ակիլբեկ Ժապարովը և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչը։
ԵԱՏՄ-ն երկրի ղեկավարները կքննարկեն արդյունաբերության, գյուղատնտեսության, առողջապահության ոլորտներում համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Անդրադարձ կկատարվի նաև տարբեր ոլորտների շուկաներում նոր կարգավորումների ներդրմանը, մաքսային կանոնակարգերին, ինչպես նաև ԵԱՏՄ 2022 թվականի բյուջեին առնչվող հարցերին:

Expanded-format session of Eurasian Intergovernmental Council kicks off in Yerevan
STEPANAKERT, NOVEMBER 19, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, Prime Minister of Russia Mikhail Mishustin, Prime Minister of Belarus Roman Golovchenko, Prime Minister of Kazakhstan Askar Mamin, Prime Minister of Kyrgyzstan Akylbek Japarov and the Chairman of the Board of the Eurasian Economic Commission Mikhail Myasnikovich are participating in the meeting.
A wide range of issues related to the development of cooperation within the Eurasian Economic Union in the fields of agriculture, industry and healthcare are on the agenda.
The introduction of new regulations in markets of various sectors and customs regulations will also be addressed. The EEU 2022 budget will also be discussed.