ԱրՊՀ գլխավոր մասնաշենքի բարեկարգման աշխատանքներն ավարտման փուլում են (լուսանկարներ)
Ավարտին են մոտենում Արցախի պետական համալսարանի գլխավոր մասնաշենքում իրականացվող բարեկարգման, ներքին հարդարման աշխատանքները: Շինարարական աշխատանքներն իրականացնում է «Բերդ» ՍՊԸ-ն, իսկ նախագծողը «Վեմ» ՍՊԸ-ն է։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Բերդ» ՍՊ ընկերության աշխղեկ Վահրամ Ծատրյանը։
«Ներկա դրությամբ ընթացքի մեջ է շենքի բակի մայթերի սալապատման գործընթացը։ Սալապատվել է ավելի քան 1500 մ/ք տարածք։
Վերանորոգման ֆինանսավորումն իրականացրել են ԱՀ կառավարությունը, Հայկական բարեգործական ընդհանուր միությունը, «Թրփանջյան» բարեգործական հիմնադրամը և «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը»,- ընդգծել է նա։
Մեր զրուցակցի խոսքով՝ շուտով կսկսվեն շենքի` համացանցով ապահովման, ընդհանուր լուսավորության, կահավորման աշխատանքները։

The renovation and interior decoration works of the main building of Artsakh State University are being completed.
Renovation of the main building of Artsakh State University being completed (Photos)
STEPANAKERT, NOVEMBER 23, ARTSAKHPRESS: The construction is carried out by "Berd" LLC. The designer is "Vem" LLC.
Vahram Tsatryan, an employee of “Berd" LLC, told "Artsakhpress".
"The renovation has been carried with the financial support of the Artsakh Government, the Armenian General Benevolent Union, the “Trpanjyan” Charitable Foundation and the “Hayastan” All-Armenian Fund," he said.
According to our interlocutor, the works of providing the building with internet, general lighting, furnishing will start soon.