Հանրապետության շրջաններում իրականացվում են անասնաշենքերի բարեկարգման աշխատանքներ
«Արցախի Հանրապետությունում սպանդանոցների, անասնաբուծական մթերքների, հումքի վերամշակման արտադրամասերի կառուցման, անասնաշենքերի կառուցման, վերակառուցման ու վերանորոգման արժեքի մասնակի սուբսիդավորման» ծրագրի շրջանակում ԱՀ էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության նախարարությունն ընդունել և հաստատել է 24 հայտ, որոնք վերաբերում են անասնաշենքերի կառուցմանը, վերակառուցմանն ու վերանորոգմանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեց ԱՀ Էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պատասխանատու Գոհար Հայրապետյանը:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Նոյեմբերի 19-ին և 22-ին ԱՀ ԷԳՆ ներկայացուցիչները` նախարարի տեղակալ Տիգրան Առստամյանի գլխավորությամբ, իրականացրել են Ասկերանի շրջանի Խնածախ համայնքում՝ 2 և Խնապատ համայնքում՝ 1 անասնաշենքերի կառուցման, ինչպես նաև Մարտունու շրջանի Աշան համայնքում 1 անասնաշենքի վերանորոգման աշխատանքների դիտարկում-ընդունում», - նշեց Գ. Հայրապետյանը:
Բնութագրությունը հասանալի չէՏիգրան Առստամյանի խոսքով՝ մինչև տարեվերջ պետք է ավարտին հասցվեն ևս 18 անասնաշենքերի վերակառուցման ու վերանորոգման աշխատանքներ, որոնք նույնպես կառույցի կողմից կդիտարկվեն համապատասխան կարգով: «Դրական եզրակացություն ստանալուց հետո կմեկնարկի ծրագրով նախատեսված սուբսիդավորման գործընթացը»,- պարզաբանել է Տ. Առստամյանը:

В районах республики ведутся работы по улучшению животноводческих помещений
В рамках программы «Частичное субсидирование стоимости строительства боен, продукции животноводства, заводов по переработке сырья, строительства, реконструкции и ремонта животноводческих помещений в Республике Арцах» Министерством экономики и сельского хозяйства Республики Арцах утверждено 24 заявки, связанные со строительством, реконструкцией и ремонтом животноводческих помещений.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщила пресс-секретарь Министерства экономики и сельского хозяйства Республики Арцах Гоар Айрапетян.
«19 и 22 ноября представители Министерства экономики и сельского хозяйства Республики Арцах во главе с заместителем министра Тиграном Арстамяном проинспектировали строительство 1 животноводческого помещения в общине Хнапат Аскеранского района, 2 в общине Хнацах, а также ремонт 1 животноводческого помещения в общине Ашан Мартунинского района », - отметила Г. Айрапетян.
По словам Тиграна Арстамяна, до конца года должны быть завершены работы по реконструкции и ремонту еще 18 животноводческих помещений, что также будет контролироваться  структурой. «После получения положительного заключения начнется процесс субсидирования программы», - пояснил Т. Арстамян.