ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարարն այցելել է ՀՀ-ում Արցախի Հանրապետության կառավարության օպերատիվ շտաբ
Այսօր՝ նոյեմբերի 23-ին, ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարար Արմինե Պետրոսյանն այցելել է ՀՀ-ում Արցախի Հանրապետության կառավարության օպերատիվ շտաբ:
ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարարն այցելել է ՀՀ-ում Արցախի Հանրապետության  կառավարության օպերատիվ շտաբ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱՀ աշխատանքի , սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարարության տեղեկատվության և հանրային կապերի բաժնի պետ Անի Ավանեսյանը նշեց, որ նախարարը հանդիպում է ունեցել շտաբի պետ Միքայել Վիրաբյանի հետ՝ քննարկում ունենալով տեղահանված և Հայաստանի Հանրապետությունում ժամանակավոր բնակություն հաստատած քաղաքացիների սոցիալական խնդիրների շուրջ:
Նրա խոսքով` հանդիպման մասնակիցներն անդրադարձել են օպերատիվ շտաբի կողմից իրականացվող աշխատանքներին, ընդգծել տեղահանված բնակչության զբաղվածության ապահովման անհրաժեշտությունը, քննարկել սոցիալական աջակցության ծրագրերի ընդգրկման շրջանակն ու ընթացքը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել տեղահանված քաղաքացիների սոցիալական կարիքների հավաքագրման, տեղեկատվության փոխանակման և ծրագրերի կյանքի կոչման ընթացքում սերտ համագործակցություն ծավալել երկու կառույցների համապատասխան պատասխանատուների և ստորաբաժանումների միջև:

Министр труда, социальных и миграционных вопросов Республики Арцах посетила оперативный штаб правительства Республики Арцах в Республике Армения
Сегодня, 23 ноября, министр труда, социальных и миграционных вопросов Республики Арцах Армине Петросян посетила оперативный штаб правительства Республики Арцах в Республике Армения.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 ноября, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" начальник отдела информации и связей с общественностью Министерства труда, социальных и миграционных вопросов Республики Арцах Ани Аванесян отметила, что министр встретилась с начальником штаба Микаэлом Вирабяном, обсудив социальные проблемы перемещенных граждан, временно проживающих в Республике Армения.
По ее словам, участники встречи коснулись работы, проводимой оперативным штабом, подчеркнули необходимость трудоустройства перемещенного населения, обсудили объем и процесс включения программ социальной помощи.
Достигнута договоренность об установлении тесного сотрудничества между «подразделениями» и соответствующими должностными лицами двух структур при реализации программ и по сбору социальных потребностей перемещенных граждан, обмену информацией.