Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները սոցիալական ցանցերում ԱՀ քաղաքացիների անձնական տվյալների հավաքագրման տարաբնույթ փորձեր են անում. ԱԱԾ
Արցախի հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները շարունակում են իրականացնել սոցիալական ցանցերում ԱՀ քաղաքացիների անձնական տվյալների հավաքագրման տարաբնույթ փորձեր:
Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները սոցիալական ցանցերում  ԱՀ քաղաքացիների անձնական տվյալների հավաքագրման տարաբնույթ փորձեր են անում. ԱԱԾ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին հայտնում են ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությունից։
«Կոչ ենք անում զործ մնալ սոցիալական ցանցերում տարբեր օգնություններ առաջարկող կասկածելի օգտահաշիվներին և կազմակերպություններին անձնական տվյալներ տրամադրելուց: Սոցիալական տարբեր ծրագրերի շահառու լինելու համար անձնական տվյալներ փոխանցեք միայն պետական կառույցներին: Կասկածելի հայտարարությունների հանդիպելու դեպքում անհապաղ դիմեք ԱՀ ԱԱԾ»,- ասված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:

Спецслужбы Азербайджана продолжают предпринимать различные попытки сбора личных данных граждан Арцаха в социальных сетях: СНБ
Как сказано в сообщении Службы национальной безопасности Республики Арцах, спецслужбы Азербайджана продолжают предпринимать различные попытки сбора личных данных граждан Арцаха в социальных сетях.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщили в Службе национальной безопасности Республики Арцах.
«Мы призываем вас воздерживаться от предоставления личной информации подозрительным аккаунтам или организациям в социальных сетях. Чтобы воспользоваться различными социальными программами, передавайте личные данные только в государственные органы. В случае подозрительных заявлений немедленно обращайтесь в Службу национальной безопасности Арцаха», - говорится в официальном заявлении.