ԱՀ նախագահը միջնորդական ջանքերի համար շնորհակալություն է հայտնել ռուսական կողմին
Երեք օր առաջ մոլորվելու հետևանքով ադրբեջանական կողմում հայտնված Արցախի Հանրապետության քաղաքացի Միհրան Մուսայելյանին և ՀՀ ԶՈւ զինծառայող, նոյեմբերի 16-ին մարտական դիրքում վիրավորված Արեն Արամյանին այսօր հայկական կողմին փոխանցելուն ուղղված միջնորդական ջանքերի համար ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել ռուսական կողմին։
ԱՀ նախագահը  միջնորդական ջանքերի համար  շնորհակալություն է հայտնել ռուսական կողմին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 26, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այդ առթիվ նախագահ Հարությունյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել։ Գրառման մեջ մասնավորապես ասված է. « Կուզեի շնորհակալություն հայտնել ռուսական կողմին այս արդյունավետ միջնորդական առաքելության համար՝ հույս հայտնելով, որ նրանց շարունակական ջանքերի շնորհիվ կհաջողվի կարճ ժամկետում հայրենիք վերադարձնել ադրբեջանական գերության մեջ գտնվող մեր բոլոր հայրենակիցներին»:

Президент Республики Арцах поблагодарил российскую сторону за посреднические усилия
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян поблагодарил российскую сторону за посреднические усилия, направленные на передачу армянской стороне гражданина Республики Арцах – Миграна Мусаеляна, который 23 ноября 2021 г., заблудившись, оказался на азербайджанской стороне, а также военнослужащего ВС РА Арена Арамяна, получившего ранение на боевом посту 16 ноября.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом президент Арутюнян написал на своей странице в Facebook. В сообщении, в частности, говорится:
«Хочу выразить признательность российской стороне за плодотворную посредническую миссию, и надеюсь, что при их последовательных усилиях удастся в короткий срок вернуть на Родину всех наших соотечественников, оказавшихся в плену у азербайджанской стороны»․