Սոչիում մեկնարկել է Փաշինյան-Պուտին-Ալիև հանդիպումը
Սոչիում մեկնարկել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մինչ այդ Սոչիում կայացել էր ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ: Հանդիպման ընթացքում ՌԴ նախագահն անդրադարձավ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանը, սահմանային միջադեպերին:
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը հայտնել է, որ եռակողմ հանդիպումից հետո տեղի կունենա Վլադիմիր Պուտինի առանձնազրույցը ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
Սոչիում նոյեմբերի 26-ին եռակողմ հանդիպման մասին ավելի վաղ հաղորդել էր Կրեմլի մամուլի ծառայությունը: Հաղորդագրության մեջ նշվում էր, որ  հանդիպման ընթացքում հատուկ ուշադրություն է դարձվելու առևտրատնտեսական և տրանսպորտային կապերի վերականգնման հարցերին: Նշվում էր նաև, որ Փաշինյանը, Պուտինը և Ալիևը կնախանշեն Լեռնային Ղարաբաղում կայունությունն ամրապնդելու և խաղաղ կյանքի հաստատմանն ուղղված հետագա քայլերը: ՀՀ վարչապետն ու Ադրբեջանի նախագահը ևս մեկ հանդիպում կունենան դեկտեմբերի 15-ին՝ Բրյուսելում ԵՄ Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի շրջանակներում:

В Сочи началась встреча Пашинян-Путин-Алиев
В Сочи началась встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна, президента России Владимира Путина и президента Азербайджана Ильхама Алиева.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 ноября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Ранее президент России Владимир Путин встретился в Сочи с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым. В ходе встречи Президент России затронул вопросы урегулирования нагорно-карабахского конфликта и приграничных инцидентов.
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков сообщил, что после трехсторонней встречи Владимир Путин побеседует с премьер-министром Армении Николаем Пашиняном.
Ранее пресс-служба Кремля сообщила о трехсторонней встрече в Сочи 26 ноября. В сообщении отмечалось, что в ходе встречи особое внимание будет уделено вопросам восстановления торгово-экономических и транспортных отношений. Было отмечено, что Пашинян, Путин и Алиев наметят дальнейшие шаги, направленные на укрепление стабильности в Нагорном Карабахе и налаживание мирной жизни. Очередная встреча премьер-министра РА и президента Азербайджана состоится 15 декабря в рамках саммита Восточного партнерства ЕС в Брюсселе.