Իրանական ընկերությունները մտադիր են վերսկսել արտադրությունը Սիրիայում
Իրանի հանքերի, արդյունաբերության և առևտրի նախարար Ռեզա Ֆաթեմի-Ամինն ասել է, որ իրանական ընկերությունները պատրաստ են Սիրիայում վերսկսել դադարեցված արտադրությունը, ինչպես նաև ստեղծել համատեղ նոր ձեռնարկություններ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին տեղեկացնում է regionpress.am-ը։
Այս մասին հայտնում է իրանական IRNA գործակալությունը։ Պաշտոնական այցով Սիրիայում գտնվող իրանցի նախարարը նման մեկնաբանություն է արել մամուլի ասուլիսում՝ Դամասկոսի արվարձանում գտնվող Ադրա արդյունաբերական գյուղի մի շարք վնասված գործարանների ստուգումից հետո։
Ֆաթեմի-Ամինը նշել է, որ Սիրիա իր այցի նպատակն էր ուսումնասիրել սիրիական արդյունաբերության վերսկսման հնարավորությունները և օգնել վերականգնել բարեկամ պետության տնտեսական վիճակը, որը կորցրել է ահաբեկիչների դեմ պատերազմում:
Իրանցի նախարարը, ով Սիրիա է ժամանել արդյունաբերողների և ձեռնարկատերերի պատվիրակության հետ, մի քանի պաշտոնական հանդիպումներ է ունեցել Սիրիայի իշխանությունների հետ, ինչպես նաև մասնակցել է իրանական արտադրանքի ցուցահանդեսի բացման արարողությանը։
Ստացված տեղեկությունների համաձայն՝ Ֆաթեմի-Ամինը ներկա կլինի և դասախոսություն կկարդա «Ներդրումային հնարավորություններ» համաժողովին։

Иранские компании намерены возобновить производство в Сирии
Министр шахт, промышленности и торговли Ирана Реза Фатеми-Амин заявил, что иранские компании готовы к возобновлению остановленного производства в Сирии, а также к созданию совместных предприятий.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщило иранское агентство IRNA, передает regionpress.am.
По данным сирийского официального информационного агентства, иранский министр, находящийся с официальным визитом в Сирии, сделал этот комментарий на пресс-конференции в результате осмотра ряда поврежденных заводов в промышленном поселке Адра в пригороде Дамаска.
Фатеми-Амин отметил, что целью его визита в Сирию было изучение возможностей для возобновления сирийской промышленности и оказания помощи в восстановлении экономического статуса дружественного государства, который был утрачен в войне против террористов.
Иранский министр, прибывший в Сирию вместе с делегацией промышленников и предпринимателей, провёл несколько официальных встреч с сирийскими властями, также принял участие в церемонии открытия Выставки иранской продукции.
Согласно полученным данным, Фатеми-Амин также примет участие и выступит с лекцией на Конференции по инвестиционным возможностям.