Նախագահ Հարությունյանի մոտ քննարկվել են Ստեփանակերտի զինվորական պանթեոնում համալիրի կառուցման աշխատանքների ընթացքին առնչվող հարցեր
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 2-ին Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհվածների մի խումբ ծնողների և պատկան մարմինների պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրել է խորհրդակցություն՝ քննարկելու Ստեփանակերտի զինվորական պանթեոնում համալիրի կառուցման աշխատանքների ընթացքը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից,երկրի ղեկավարը նշել է, որ զոհվածների հարազատների հետ շինաշխատանքներին առնչվող հարցերի քննարկման ընթացքում պարզվել է, որ կան արդարացված դժգոհություններ, և խորհրդակցության նպատակն է առկա խնդիրների համար պատշաճ լուծումներ գտնելը: Նախագահ Հարությունյանի խոսքով՝  աշխատանքների ծավալը մեծ է, և հանրության կողմից ընկալելի է, որ  հնարավոր չէ այն ավարտին հասցնել մեկ տարում, սակայն անընդունելի է, որ նախագծման աշխատանքներն առայսօր ընթացքի մեջ են։
Օրակարգի շուրջ Արայիկ Հարությունյանը մի շարք հանձնարարականներ է տվել պատասխանատուներին, նշել  նոր աշխատուժի ներգրավման անհրաժեշտության մասին և ընդգծել՝ եթե խոստացված ժամկետներում նախագծման աշխատանքներն ավարտված չլինեն, կկիրառվեն օրենքով նախատեսված խիստ պատժամիջոցներ:

Issues on the construction of a complex in the Stepanakert military pantheon were discussed at the Presidential Office
On December 2 President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan convened a consultation with the participation of a group of parents of the victims of the Third Artsakh War and officials of the relevant structures to discuss the construction of a complex in the Stepanakert military pantheon, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, DECEMBER 2, ARTSAKHPRESS: The Head of the State noted that during the discussion of construction issues with the relatives of the victims, it turned out that there were justified dissatisfactions, and the purpose of the consultation was to find appropriate solutions to the existing problems. According to President Harutyunyan, the volume of work is large and it is perceptible to the public that it is not possible to complete it in a year, but it is unacceptable that the design work is still in progress.
Arayik Harutyunyan gave a number of instructions to those officials, noted the need to involve a new workforce, and emphasized that if the design work is not completed within the promised time, severe sanctions provided by law will be applied.