Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 62, մահվան՝ 4 նոր դեպք
Դեկտեմբերի 6-ին կատարվել է 371 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 62 նոր դեպք է գրանցվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 88 վարակակիր: Բժիշկները 18 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 50-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 25 596 քաղաքացու հետազոտություն, որից 4266-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։ Արձանագրվել է 4 մահվան դեպք։
74-ամյա տղամարդը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, 3-րդ աստիճանի զարկերակայի հիպերտենզիա, պրոգրեսիվող պոլիօրգան անբավարարություն:
70-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր սուր շնչական անբավարարություն, երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, 2-րդ աստիճանի շաքարային դիաբետ, պրոգրեսիվող պոլիօրգան անբավարարություն:
85-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր սուր շնչական անբավարարություն, երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, 2-րդ աստիճանի շաքարային դիաբետ, պրոգրեսիվող պոլիօրգան անբավարարություն:
87-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր սուր շնչական անբավարարություն, երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, պրոգրեսիվող պոլիօրգան անբավարարություն:

В Арцахе выявлено 62 случая заражения коронавирусом и 4 новых случая смерти
6 декабря в Арцахе было проведено 371 тестов, в результате зарегистрировано 62 новых случая заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 декабря, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает "Арцахпресс" Министерство здравоохранения  Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 88 пациентов.
Врачи оценивают состояние 18 пациентов как крайне тяжелое, 50 - как тяжелое, в том числе молодые, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 25596 человек, у 4266 из них тесты дали положительный результат.
Зарегистрировано 4 новых случая смерти.
74-летний мужчина умер от коронавирусной болезни после того, как у него диагностировали двустороннюю полисегментарную пневмонию, артериальную гипертензию 3 степени и прогрессирующую полиорганную недостаточность.
70-летняя женщина умерла от коронавирусной болезни после того, как ей поставили диагноз острой дыхательной недостаточности, двусторонней полисегментарной пневмонии, диабета 2 типа и прогрессирующей полиорганной недостаточности.
85-летняя женщина умерла от коронавируса после того, как ей поставили диагноз острой дыхательной недостаточности, двусторонней полисегментарной пневмонии, диабета 2 типа и прогрессирующей полинсупрессии.
87-летняя женщина умерла от коронавирусной болезни после того, как ей поставили диагноз острой дыхательной недостаточности, двусторонней полисегментарной пневмонии и прогрессирующей полиорганной недостаточности.