ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը և կոնգրեսական Յանգ Քիմը քննարկել են 44- օրյա պատերազմից հետո ստեղծված իրավիճակը
ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը հեռավար հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի անդամ, հանրապետական կոնգրեսական Յանգ Քիմի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ դեսպան Մակունցը և կոնգրեսական Քիմը քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի 44-օրյա պատերազմից հետո ստեղծված իրավիճակը։ Դեսպանն ընդգծել է, որ Ադրբեջանի ղեկավարության ռազմատենչ և ապակառուցողական հայտարարությունները խաթարում են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության վերականգնմանն ուղղված ջանքերը։
Դեսպան կարևորել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության համապարփակ կարգավորումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության մանդատի շրջանակներում։ Դեսպան Մակունցն ընդգծել է Ադրբեջանի կողմից պահվող հայ ռազմագերիների անվերապահ հայրենադարձության անհրաժեշտությունը։

Посол Армении в США Лилит Макунц и конгрессмен Янг Ким обсудили ситуацию, сложившуюся после 44-дневной войны в Арцахе
Посол Армении в США Лилит Макунц провела дистанционную встречу с членом Комитета по внешним отношениям Палаты представителей США, конгрессменом-республиканцем Янг Ким.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 декабря, АРЦАХПРЕСС- Посольство Армении в США сообщает, что посол Макунц и конгрессмен Янг Ким обсудили ситуацию, сложившуюся после 44-дневной войны в Арцахе. Посол подчеркнула, что воинственные и деструктивные заявления руководства Азербайджана подрывают усилия по восстановлению мира и стабильности в регионе.
Посол Макунц отметила важность всеобъемлющего урегулирования нагорно-карабахского конфликта в рамках мандата сопредседателей Минской группы ОБСЕ. Она подчеркнула необходимость безоговорочного возвращения всех армянских военнопленных, задерживаемых в Азербайджане.