Հոբբին՝ ընտանեկան բիզնես. Պատրաստված է Արցախում
Մերի Պետրոսյանը ձեռագործ աշխատանքներ է պատրաստում, և այս հոբբին աստիճանաբար վերածվում է ընտանեկան փոքրիկ բիզնեսի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Մերին պատմեց, որ պատրաստում է հուշանվերներ, տիկնիկներ, քաղցրավենիք` վարդի տեսքով:
«Քանի որ սկզբում ստեղծագործում էի ընտանիքիս համար, աշխատանքներիս Maria De Marin անվանումը աղջիկներիս անունների համադրումն է։
Հարազատներիս, ընկերներիս դրական արձագանքներն ավելի մեծ եռանդ և սեր առաջացրեցին արտադրանքիս հանդեպ։ Ուսումնասիրելով շուկան` նկատեցի, որ ավելի շատ քաղցրավենիքի պահանջարկ կա, որովհետև հաճելի է ստանալ ծաղիկներ, իսկ ինչո՞ւ նաև չհամտեսել դրանք։
Այսինքն համատեղել գեղեցիկը հաճելիի հետ։ Ընդհանրապես, չեմ սիրում ընդօրինակել։
Եվ քանի որ գաղափարը հենց իմն է, փորձում եմ ստեղծել յուրօրինակ իրեր` կրեատիվ մատուցմամբ։ Աշխատում եմ և ձգտում, որպեսզի իմ արտադրանքը տարբերվի շուկայական այլ ապրանքատեսակներից։ Պատվիրատուները հիմնականում ձեռքի աշխատանքը գնահատողներն են»,- ասաց մեր զրուցակիցը։

Хобби- семейный бизнес: Сделано в Арцахе
Мэри Петросян занимается рукоделием, это увлечение постепенно превращается в небольшой семейный бизнес.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 декабря, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" Мэри рассказала, что делает сувениры, кукол, сладости в виде розы.
«Поскольку я изначально создавала для своей семьи, название моей работы - Мария Де Марин, комбинация имен моих дочерей.
Բնութագրությունը հասանալի չէПоложительные отзывы родственников и друзей заставили меня с большим энтузиазмом воспринять мою продукцию. Изучая рынок, я заметила, что есть спрос на сладости, потому что цветы приятно получать, а почему бы не попробовать их?
То есть совместить прекрасное с приятным. Вообще не люблю подражать.
А поскольку идея принадлежит мне, я стараюсь создавать уникальные вещи с творческой подачей. Я работаю и стремлюсь сделать свой продукт отличным от других продуктов на рынке. Покупатели - это в основном те, кто оценивает изделия ручной работы», - сказала наша собеседница.