Արցախում ֆուտբոլի զարգացմանն ուղղված պետական աջակցության մեծ ծրագրեր են նախատեսվում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 14-ին ընդունել է Արցախի ֆուտբոլային լիգայի անդամ ակումբների ներկայացուցիչներին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես  հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ակումբների ֆինանսական խնդիրներին և հանրապետության շրջանների ֆուտբոլային մարզադաշտերի սպասարկմանը վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը հավաստիացրել է, որ բարձրացված բոլոր խնդիրներին կտրվեն պատշաճ լուծումներ, իսկ  գալիք տարվա ընթացքում մարզաձևի զարգացմանն ուղղված պետական աջակցության մեծ ծրագրեր են նախատեսվում:

On December 14 President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received representatives of the Artsakh Football League member clubs, the Presidential Office stated.
President Harutyunyan received Artsakh Football League member clubs representatives
STEPANAKERT, DECEMBER 14, ARTSAKHPRESS: Financial issues of the clubs and those on the maintenance of football stadiums in the regions of the republic were discussed during the meeting.
The Head of the State assured that all the issues raised will be properly solved, and major state support programs aimed at development of the sport are envisaged for the coming year.