Արցախում ֆուտբոլի զարգացմանն ուղղված պետական աջակցության մեծ ծրագրեր են նախատեսվում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 14-ին ընդունել է Արցախի ֆուտբոլային լիգայի անդամ ակումբների ներկայացուցիչներին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես  հայտնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ակումբների ֆինանսական խնդիրներին և հանրապետության շրջանների ֆուտբոլային մարզադաշտերի սպասարկմանը վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարը հավաստիացրել է, որ բարձրացված բոլոր խնդիրներին կտրվեն պատշաճ լուծումներ, իսկ  գալիք տարվա ընթացքում մարզաձևի զարգացմանն ուղղված պետական աջակցության մեծ ծրագրեր են նախատեսվում:

Президент Арутюнян принял представителей клубов- членов футбольной лиги Арцаха
14 декабря президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял представителей клубов - членов футбольной лиги Арцаха.
Президент Арутюнян принял представителей клубов- членов футбольной  лиги Арцаха
СТЕПАНАКЕРТ, 14 декабря, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах, в ходе встречи были обсуждены финансовые вопросы клубов и проблемы, связанные с обслуживанием футбольных стадионов в регионах республики.
Глава государства заверил, что все поднятые вопросы получат надлежащие решения, а в следующем году планируется реализовать масштабные программы государственной поддержки развития этого вида спорта.