ՀՀ վարչապետն ու Կիպրոսի նախագահը Բրյուսելում քննարկել են երկու երկրների միջև համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Կիպրոսի նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Կիպրոսի միջև քաղաքական, տնտեսական և հումանիտար ոլորտներում համագործակցության հետագա զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Կարևորվել է երկու կառավարությունների միջև ակտիվ փոխգործակցությունը` փոխշահավետ ծրագրերի առաջ մղման նպատակով: Անդրադարձ է կատարվել Արևելյան գործընկերության գագաթնաժողովի արդյունքներին:
Նիկոլ Փաշինյանը և Նիկոս Անաստասիադիսը մտքեր են փոխանակել Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ: Ընդգծվել է մարտահրավերներին համատեղ դիմագրավելու պատրաստակամությունը և խնդիրների լուծման ուղղությամբ սերտ և արդյունավետ գործակցության անհրաժեշտությունը:

Премьер-министр Армении и президент Кипра в Брюсселе обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества между двумя странами
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в рамках саммита Восточного партнерства встретился с президентом Кипра Никосом Анастасиадисом.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 декабря, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, стороны обсудили ряд вопросов, касающихся дальнейшего развития сотрудничества между Арменией и Кипром в политической, экономической и гуманитарной сферах.
Была отмечена важность активного взаимодействие между правительствами двух стран и взаимовыгодные проекты развития. Стороны обсудили и результаты саммита Восточного партнерства.
Премьер-министр Армении и  президент Кипра выразили готовность вместе противостоять вызовам и подтвердили необходимость тесного и эффективного сотрудничества в решении проблем.