Հովսեփավան համայնքի վարչական տարածքում ևս մեկ բնակելի թաղամաս է կառուցվում
ԱՀ Ասկերանի շրջանի Հովսեփավան համայնքի վարչական տարածքում՝ միանգամից 2 վայրում, նոր թաղամասերի կառուցման շինարարական աշխատանքներ են կատարվում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեց ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը։ «Ասկերանի շրջանում շարունակվում են պատերազմի հետևանքով տեղահանված բնակիչներին բնակարանային ապահովման ծրագրի շրջանակներում իրականացվող մեծածավալ շինարարական աշխատանքները։
Թաղամասերից մեկը կունենա 77 առանձատուն, որոնցից 22-ը՝ երեք, իսկ 55-ը՝ չորս սենյականոց։
May be an image of դրսում և brick wall-ը
Այս պահին իրականացվում են հիմքերի կառուցման և պատերի շարման աշխատանքներ։ Նախագիծն իրականացվում է ԱՀ կառավարության և «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի միջոցներով։
Թաղամասի կառուցման աշխատանքները կատարում են «Լիվարդշին», «Ա.Լ.Պ.», «ՌՈԲ-ԷԼ» և «ԱՐՄԵՆ-88» ՍՊ ընկերությունները»,- նշեց Մ. Դանիելյանը։

Construction works of new districts are being carried out in the administrative territory of the Hovsepavan community of Artsakh's Askeran region.
Residential district being built in the administrative territory of Hovsepavan community
STEPANAKERT, DECEMBER 17, ARTSAKHPRESS: Martha Danielyan, spokesperson of the Ministry of Urban Planning of the Republic of Artsakh, informed "Artsakhpress". Within the framework of the housing program for the residents displaced by the war, large-scale construction works are being carried out in the region of Askeran.
''One of the districts will have 77 private houses, of which 22 will have three and 55 will have four rooms.
The project is implemented with the financial support of the Government of the Republic of Artsakh and the Hayastan All-Armenian Fund.
The construction works of the district are carried out by" Livardshin "," A.L.P "," ROB-EL "and" ARMEN-88 "LLC companies," said M. Danielyan.