Հովսեփավան համայնքի վարչական տարածքում ևս մեկ բնակելի թաղամաս է կառուցվում
ԱՀ Ասկերանի շրջանի Հովսեփավան համայնքի վարչական տարածքում՝ միանգամից 2 վայրում, նոր թաղամասերի կառուցման շինարարական աշխատանքներ են կատարվում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեց ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը։ «Ասկերանի շրջանում շարունակվում են պատերազմի հետևանքով տեղահանված բնակիչներին բնակարանային ապահովման ծրագրի շրջանակներում իրականացվող մեծածավալ շինարարական աշխատանքները։
Թաղամասերից մեկը կունենա 77 առանձատուն, որոնցից 22-ը՝ երեք, իսկ 55-ը՝ չորս սենյականոց։
May be an image of դրսում և brick wall-ը
Այս պահին իրականացվում են հիմքերի կառուցման և պատերի շարման աշխատանքներ։ Նախագիծն իրականացվում է ԱՀ կառավարության և «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի միջոցներով։
Թաղամասի կառուցման աշխատանքները կատարում են «Լիվարդշին», «Ա.Լ.Պ.», «ՌՈԲ-ԷԼ» և «ԱՐՄԵՆ-88» ՍՊ ընկերությունները»,- նշեց Մ. Դանիելյանը։

На административной территории общины Овсепаван строится еще один жилой квартал
На административной территории общины Овсепаван Аскеранского района Арцаха одновременно в 2-х местах ведутся строительные работы новых кварталов.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян. «В рамках программы жилищного строительства для жителей Аскеранского района, перемещенных в результате войны, ведутся масштабные строительные работы.
В одном из кварталов будет 77 частных домов, из них 22 трехкомнатных и 55 четырехкомнатных.
May be an image of դրսում և brick wall-ը
На данный момент идет закладка фундамента и укладка стен. Проект реализуется при поддержке правительства Республики Арцах и Всеармянского фонда «Айастан».
Строительные работы в квартале ведут компании ООО « Ливардшин », « АЛП », « РОБ-ЭЛ » и « АРМЕН-88 »», - отметила М. Даниелян.