Թբիլիսիում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետների առանձնազրույցը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Թբիլիսիում առանձնազրույց է ունեցել Վրաստանի կառավարության ղեկավար Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, մանրամասնելով, որ զրուցակիցները կարևորել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստի անցկացումը, որը միտված է երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու ամրապնդմանը։
Նիկոլ Փաշինյանը և Իրակլի Ղարիբաշվիլին համոզմունք են հայտնել, որ երկու երկրների տնտեսական կապերի ընդլայնման մեծ ներուժ կա և ջանքերը պետք է ուղղել այն լավագույնս և արդյունավետ իրացնելու ուղղությամբ։
Երկու երկրների ղեկավարները մտքեր են փոխանակել նաև Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումների, ինչպես նաև՝ երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ։

Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia on Monday had a private conversation with his Georgian colleague Irakli Garibashvili, in the Georgian capital Tbilisi, the Prime Minister's Office informed.
Armenian, Georgian PMs hold meeting in Tbilisi
STEPANAKERT, DECEMBER 20, ARTSAKHPRESS: The sides highlighted the holding of the session of the Armenian-Georgian inter-governmental commission on economic cooperation in Tbilisi, aimed at further developing and strengthening the bilateral commercial ties.
The Armenian and Georgian PMs expressed confidence that there is a great potential to expand the economic ties between the two countries, stating that efforts must be made to effectively exercise that potential.
The officials also exchanged views about the developments in the South Caucasus, as well as other issues of mutual interest.