Ստեփանակերտի վերականգնողական կենտրոնում ամբուլատոր ծառայության նոր բաժանմունք է բացվել
Այսօր՝ դեկտեմբերի 20-ին, Ստեփանակերտի Քերոլայն Քոքսի անվան վերականգնողական կենտրոնում տեղի ունեցավ ամբուլատոր ծառայության նոր բաժանմունքի բացումը:
Ստեփանակերտի վերականգնողական կենտրոնում ամբուլատոր ծառայության նոր բաժանմունք է  բացվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այն վերանորոգվել, կահավորվել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի աջակցությամբ։
«Մեր կենտրոնը մեծ ուշադրության է արժանանում արցախյան 44-օրյա պատերազմից հետո: Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի օժանդակությամբ կենտրոնի աստիճանավանդակն ու թեքատը ծածկի տակ առնվեցին, ինչը բավականին հարմարավետ դարձրեց շահառուների բուժումը: Զուգահեռ` կառուցվեց նոր փոքր բաժանմունք ամբուլատոր պայմաններում բուժվողների համար, որը սարքավորումներով զինվեց Հայկական բժշկական հիմանդրամի ֆինանսավորմամբ: Աջակցություն ստացանք նաև ՀՀ Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության, ինչպես նաև տարբեր հովանավորների կողմից՝ ի նպաստ այն տղաների ու հաշմանդամություն ունեցող այն անձանց, ովքեր արագ վերականգնվելու կարիք ունեն: Այս նոր բաժանմունքում, որ բավականին թանկարժեք ու ժամանակակից սարքավորումներով է կահավորվել, բուժում կստանան այն մարդիկ, ովքեր ունեն քայլելու, հենաշարժողական խնդիրներ», - ասաց վերականգնողական կենտրոնի տնօրեն Վարդան Թադևոսյանը:
ԼՂ-ում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելության ղեկավար Բերտրան Լամոնը շնորհակալություն հայտնեց կենտրոնի տնօրենին և աշխատակիցներին՝ իրենց նվիրվածության, պրոֆեսիոնալիզմի և սրտացավ աշխատանքի համար` նշելով, որ, միանշանակ, շարունակելու են աջակցությունը կենտրոնին նաև եկող տարվա ընթացքում:
ԱՀ առողջապահության նախարար Միքայել Հայրիյանն իր խոսքում նշեց, որ գոհ է կատարված աշխատանքներից` թե՛ շենքային պայմաններից, թե՛ սարքավորումների որակից, քանի որ Արցախում պահանջված են նման բաժանմունքի ծառայությունները:

On December 20, a new outpatient department has been opened at the Caroline Cox Rehabilitation Center in Stepanakert.
New outpatient department opened at the Caroline Cox Rehabilitation Center in Stepanakert
STEPANAKERT, DECEMBER 20, ARTSAKHPRESS: As "Artsakhpress" reports, it was renovated and furnished with the support of the International Committee of the Red Cross.
"Our center receives a lot of attention after the 44-day Artsakh war. With the support of the International Committee of the Red Cross, the center's staircase and ramp have been covered, making the treatment of the beneficiaries quite comfortable.
At the same time, a new small ward was built for outpatients. It has been equipped with the financial support of the Armenian Medical Foundation. We have also received support from the "Hayastan" faction of the RA National Assembly, as well as from various sponsors, in favor of those boys and people with disabilities who need to recover quickly. In this new department, which is equipped with quite expensive and modern equipment, people who have walking and mobility problems will receive treatment," said Vardan Tadevosyan, Director of the Rehabilitation Center.