Մարտունիում ծավալուն աշխատանքներ են նախատեսվում. ներկայացնում է քաղաքապետը
2022թ. նախատեսվում է կատարել ասֆալտապատման աշխատանքներ ԱՀ Մարտունի քաղաքի Լ.Պետրոսյան, Ա. Արզումանյան, Ե. Չարենց, Պ. Սևակ, Ս. Ազիզյան, Սայաթ-Նովա, Օգոստոսի 17-ի փող. թիվ 2, 4, 6, 8 նրբանցքներում:
Մարտունիում  ծավալուն աշխատանքներ են նախատեսվում. ներկայացնում է քաղաքապետը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Մարտունու քաղաքապետ Ազնավուր Սաղյանը։
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Պատերազմի հետևանքով վնասվել է 1100 առանձնատուն և բնակարան: Ուսումնասիրվել են վնասված բնակելի տները, շենք-շինություները և ներկայացվել վարչակազմ: Վերահսկողություն է իրականացվել համայնքում իրականացվող բնակելի տների վերականգնման և բարեկարգման աշխատանքների նկատմամբ: Վերանորոգման աշխատանքներ են կատարվել 400-450 առանձնատներում և բնակարաններում: Կազմակերպվել են շաբաթօրյակներ: Մարտունու գերեզմանատան տարածքի մաքրման համար ներկայացվել է ծրագիր և գերեզմանատան տարածքը մաքրվել է թփերից, աղբից, մացառուտից: Անտառ հիմնադրելու նպատակով կազմակերպվել է ծառատունկ, քաղաքամերձ հատվածում տնկվել է մոտ 4000 ծառ: Մի շարք փողոցներում, որտեղ բացակայում է գլխավոր կոյուղագիծը, նախատեսվում է կառուցել: Քաղաքում կառուցվող 4 հինգհարկանի բազմաբնակարան շենքերից բացի, նախատեսվում է կառուցել ևս 2 չորս կամ հինգ հարկանի շենքեր «Արցախ» թաղամասում»,-նշեց Ա. Սաղյանը:

В Мартуни запланированы масштабные работы- представляет мэр
В 2022 году в городе Мартуни Республики Арцах планируется выполнение работ по асфальтированию по ул. Л. Петросяна, А. Арзуманяна, Е. Чаренца, П. Севака, С. Азизяна, Саят-Новы, 17 Августа в переулках 2, 4, 6, 8.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил мэр Мартуни Азнавур Сагян.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«В результате войны было повреждено 1100 частных домов и квартир. Поврежденные дома и постройки были осмотрены и представлены администрации.
Осуществлялся надзор за восстановлением и благоустройством домов в общине. Ремонтные работы проведены в 400-450 частных домах и квартирах. Были организованы субботники. Была представлена программа по уборке территории Мартунинского кладбища, территория кладбища была очищена от кустов, мусора и зарослей. Была организована посадка деревьев для создания леса, а в пригородах было посажено около 4000 деревьев. Планируется построить новую канализационную сеть на ряде улиц, на которых отсутствует основная канализационная сеть. Помимо 4 строящихся пятиэтажных многоквартирных жилых зданий, в городе по улице «Арцах» планируется построить два четырех- или пятиэтажных здания»,- отметил А. Сагян.