Արցախում կորոնավիրուսի 13 նոր դեպք է գրանցվել. արձանագրվել է 1 մահ
Դեկտեմբերի 22-ին կատարվել է 331 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 13 նոր դեպք է գրանցվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 84 վարակակիր: Բժիշկները 14 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 40-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
Արձանագրվել է 1 մահ՝ 70-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ:
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 31256 քաղաքացու հետազոտություն, որից 4722-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлено 13 новых случаев заболевания коронавирусом
22 декабря в Арцахе было проведено 331 тестов, в результате зарегистрировано 13 новых случаев заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 декабря, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает "Арцахпресс" Министерство здравоохранения  Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 84 пациентов.
Врачи оценивают состояние 14 пациентов как крайне тяжелое, 40 - как тяжелое, в том числе молодые, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Сообщается об одной смерти: от коронавирусной болезни умерла 70-летняя женщина, у которой диагностировали двустороннюю полисегментарную пневмонию.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 31256 человек, у 4722 из них тесты дали положительный результат.