Շահմասուրցիներն ապրում են իրենց բնականոն կյանքով. գյուղի խնդիրների մասին պատմում է համայնքապետը
ԱՀ Մարտակերտի շրջանի Շահմասուր համայնքը 158 բնակիչ ունի. պատերազմից հետո բոլորը լծվել են իրենց բնականոն կյանքի վերականգման գործին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Շահմասուրի համայնքապետ Սլավա Բաղդասարյանը:
«Տեղահանված երկու ընտանիք է հաստատվել գյուղում, ևս հինգ ընտանիքի սիրով կարող ենք ընդունել: Դպրոցը 27 աշակերտ ունի, որից 2-ը տեղահանված ընտանիքի երեխաներ են. դասասենյակները քիչ են: Մանկապարտեզ չունենք: Գյուղում գործում են համայնքային կենտրոն, բուժկետ, ակումբ, հանդիսությունների սրահ, որոնք վերանորոգման կարիք ունեն: Ունենք ջրի խնդիր. օրվա մեջ մի քանի ժամով ենք ջուր ստանում: Գյուղն ապահովված է էլեկտրաէներգիայով, գազաֆիկացված է: Ներհամայնքային ճանապարհները խճապատված են. դիմել ենք ԱՀ Կառավարությանը, և հնարավոր է, որ 2022 թվականին նաև ասֆալտապատվեն»,-ներկայացրել է համայնքապետը:
Խոսելով գյուղացիների զբաղվածության մասին՝ մեր զրուցակիցը նշել է, որ հիմնականում զբաղվում են գյուղատնտեսությամբ, մշակում են իրենց հողը, մի մասն էլ աշխատում է «Կաշենի» հանքավայրում:

The residents of Shahmasur live their daily life. Community Leader
STEPANAKERT, DECEMBER 23, ARTSAKHPRESS: The head of the community Slava Baghdasaryan told “Artsakhpress”.
"Two displaced families have settled in the village. We can accept five more displaced families. The school has 27 students, 2 of them are children of displaced families; classrooms are few. We do not have a kindergarten. There is a community center, an aid station, a club, a ceremony hall in the village that need renovation.
We have a water supply problem. We get water for a few hours a day. The village is provided with electricity and gas. We have applied to the Government of the Republic of Artsakh, it is possible that the inter-community roads will be asphalted in 2022," he said.
Speaking about the employment of the villagers, our interlocutor mentioned that they are mainly engaged in agriculture, cultivation of their land, and some of them work in the "Kashen" mine.