Զախարովան Հայաստանին և Ադրբեջանին խաղաղություն և համբերություն է մաղթել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լրագրողների հետ ասուլիսի ժամանակ այս մասին ասաց ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Նա խաղաղություն և համբերություն է մաղթել Հայաստանին և Ադրբեջանին` հակամարտության կարգավորման գործում:
«Ցանկանում եմ համբերություն Հայաստանին և Ադրբեջանին, ինչպես նաեւ բոլոր այն փորձագետներին, ովքեր աշխատում են, այդ թվում՝ ռուսական կողմից, նրանց, ովքեր անմիջականորեն վերահսկում են իրավիճակը»,- ասել է  Զախարովան:
Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչը հույս է հայտնել, որ ամեն ինչ կկարգավորվի, եթե բոլոր կողմերը առավելագույն ջանքեր գործադրեն:
Նա արձանագրել է, որ 2020-ի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ պայմանավորվածությունները անցնող տարվա ընթացքում ընդհանուր առմամբ կատարվել են, և Երևանը ու Բաքուն պահպանում են իրենց հանձնառությունը՝ դրույթները անվերապահորեն պահպանելու հարցում:

Мария Захарова пожелала Армении и Азербайджану мира и терпения
СТЕПАНАКЕРТ, 24 декабря, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом на пресс-конференции заявила официальный представитель МИД России Мария Захарова.
Она пожелала Армении и Азербайджану мира и терпения в урегулировании конфликта.
«Я хочу пожелать Армении и Азербайджану терпения, а также всем экспертам, которые работают и непосредственно контролирует ситуацию, в том числе и с российской стороной», - сказала Мария Захарова.
Официальный представитель МИД России выразила надежду, что всё уладится, если все стороны приложат максимум усилий.
Она отметила, что трехсторонние соглашения от 9 ноября 2020 года за последний год в целом были выполнены, и что Ереван и Баку по-прежнему привержены безоговорочному соблюдению этих положений.