Ճարտարում ավարտման փուլում են եռահարկ բնակելի շենքի շինաշխատանքները
Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Ճարտար քաղաքում ավարտման փուլում են եռահարկ բնակելի շենքի շինաշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է շինաշխատանքների իրականացնող «Վարդապետյան եղբայրներ» ՍՊ տնօրեն Էդգար Վարդապետյանը:
«Աշխատանքները մինչև Արցախյան 44-օրյա պատերազմը սկսվել էին «Հայկական գյուղերի զարգացման հիմնադրամ»-ի միջոցներով: Պատերազմից հետո՝ օգոստոս ամսին, աշխատանքները վերսկսվեցին ԱՀ Կառավարության հատկացրած միջոցներով: Պատերի, տանիքի շինաշխատանքներն արդեն ավարտված են: Բնակելի շենքը կունենա 9 բնակարան՝ 2-ը չորս սենյականոց, իսկ 7-ը երեք սենյականոց: Բնակարանները կտրամադրվեն տեղահանված ընտանիքներին »,-նշել է Է. Վարդապետյանը: Մեր զրուցակիցը նշել է, որ ըստ նախատեսվածի՝ շենքն ամբողջական պատրաստ կլինի մոտ մեկ ամսից:

В Чартаре завершается строительство трехэтажного жилого здания
Завершается строительство трехэтажного жилого здания в городе Чартар Мартунинского района Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил директор ООО «Братья Вардапетяны» Эдгар Вардапетян.
«Работы перед 44-дневной Арцахской войной были начаты с помощью «Фонда развития армянских сёл». После войны, в августе, работы возобновились на средства, предоставленные правительством Арцаха. Строительство стен и крыши уже завершено. В жилом здании будет 9 квартир, 2 четырехкомнатных и 7 трехкомнатных. Квартиры будут предоставлены семьям вынужденных переселенцев», - отметил Э. Вардапетян. Наш собеседник упомянул, что по плану здание будет полностью готово примерно через месяц.