Իվանյան համայնքում կառուցվող նոր բնակելի թաղամասի շինաշխատանքներն ակտիվ ընթացքի մեջ են
ԱՀ Ասկերանի շրջանի Իվանյան համայնքի վարչական տարածքում կառուցվող նոր թաղամասում շարունակվում են թեթև կոնստրուկցիաներով արագ հավաքովի 9 բնակելի տների կառուցման աշխատանքները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։«Արցախպրես»- ին տեղեկացրեց ԱՀ քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը։
«Կառուցվում են երեքական 2, 3 և 4 սենյականոց առանձնատներ։ Ներկա դրությամբ մեկ առանձնատուն համարյա պատրաստ է, կատարվում են ներքին և արտաքին հարդարման աշխատանքներ։ Բոլոր 9 առանձնատները շահագործման կհանձնվեն հաջորդ տարվա փետրվարի վերջին»,- նշել է Մ Դանիելյանը` մանրամասնեկով` կառուցապատումն իրականացվում է բարեգործական միջոցներով, իսկ շինարարական աշխատանքները կատարում է «Ստրոյ Պրոյեկտ» ՍՊ ընկերությունը։

Продолжается строительство нового строящегося жилого квартала в общине Иванян
В строящемся новом квартале на административной территории общины Иванян Аскеранского района Арцаха продолжается строительство 9 сборных домов легкой конструкции.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян.
«Строятся три 2-х, 3-х, 4-х комнатных частных дома. В настоящее время почти готов один частный дом, ведутся внутренние и внешние отделочные работы. Все 9 частных домов будут сданы в эксплуатацию в конце февраля следующего года», - отметила М. Даниелян, уточнив, что строительство ведется на благотворительные средства, а строительные работы выполняет ООО «Строй Проект».