Իվանյան համայնքում կառուցվող նոր բնակելի թաղամասի շինաշխատանքներն ակտիվ ընթացքի մեջ են
ԱՀ Ասկերանի շրջանի Իվանյան համայնքի վարչական տարածքում կառուցվող նոր թաղամասում շարունակվում են թեթև կոնստրուկցիաներով արագ հավաքովի 9 բնակելի տների կառուցման աշխատանքները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։«Արցախպրես»- ին տեղեկացրեց ԱՀ քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը։
«Կառուցվում են երեքական 2, 3 և 4 սենյականոց առանձնատներ։ Ներկա դրությամբ մեկ առանձնատուն համարյա պատրաստ է, կատարվում են ներքին և արտաքին հարդարման աշխատանքներ։ Բոլոր 9 առանձնատները շահագործման կհանձնվեն հաջորդ տարվա փետրվարի վերջին»,- նշել է Մ Դանիելյանը` մանրամասնեկով` կառուցապատումն իրականացվում է բարեգործական միջոցներով, իսկ շինարարական աշխատանքները կատարում է «Ստրոյ Պրոյեկտ» ՍՊ ընկերությունը։

In the new district under construction in the administrative territory of Ivanyan community of Artsakh’s Askeran region, the construction of 9 prefabricated houses with light constructions continues.
New residential district being constructed in the community of Ivanyan
STEPANAKERT, DECEMBER 27, ARTSAKHPRESS: Martha Danielyan, the spokesperson of the Ministry of Urban Planning of the Republic of Artsakh, informed "Artsakhpress".
"Three 2, 3 and 4-room private houses are being built. One private house has been almost ready, interior and exterior finishing works are being carried out. All 9 private houses will be put into operation at the end of February in 2022," said M. Danielyan.