Պողոսագոմերի ազատ բնակֆոնդը սիրով կտրամադրենք մեր տեղահանված հայրենակիցներին. համայնքապետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Պողոսագոմերի համայնքապետ Արտակ Առուստամյանը:
«44-օրյա պատերազմից հետո համայնքում 4 ընտանիք է հաստատվել: Ազատ բնակֆոնդում 14 տուն ունենք, որոնք կտրամադրենք մեր այն տեղահանված հայրենակիցներին, ովքեր ցանկություն կհայտնեն հաստատվել մեր համայնքում: Դպրոցում սովորում է 36 աշակերտ. շենքը վթարային է: Գյուղում նախադպրոցական տարիքի 19 երեխա ունենք, սակայն մանկապարտեզ չունենք: Ունենք համայնքային կենտրոն, բուժկետ, ակումբ, հանդիսությունների սրահ, որոնց շենքերը ևս վթարային վիճակում են»,-ներկայացրել է Ա. Առուստամյանը:
Մեր զրուցակցի տեղեկացմամբ՝ գյուղն ապահովված է էլեկտրաէներգիայով, գազաֆիկացված չէ, իսկ տարվա գրեթե բոլոր եղանակներին գյուղն ունենում է ջրի խնդիր: Համայնքապետի խոսքով՝ գյուղի բնակչության զբաղվածության հիմնական ուղղությունը գյուղատնտեսությունն է:

Мы с радостью предоставим свободный жилой фонд Погосагомера нашим переселенным соотечественникам: Глава общины
Община Погосагомер Мартакертского района Арцаха насчитывает 226 жителей.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 января, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом  "Арцахпресс" заявил глава общины Погосагомер Артак Арустамян.
«После 44-дневной войны в общине поселились 4 семьи. У нас есть 14 домов в свободном жилом фонде, которые мы предоставим нашим переселенцам, желающим поселиться в нашем поселке. В школе 36 учеников- здание находится в аварийном состоянии. У нас в селе 19 детей дошкольного возраста, но у нас нет детского сада. У нас есть общественный центр, медпункт, клуб, банкетный зал, здания которых находятся в аварийном состоянии", - представил А. Арустамян.
По словам нашего собеседника, село обеспечено электричеством, газа нет, практически во все сезоны в селе проблема с водой. По словам главы общины, основным направлением занятости населения села является сельское хозяйство.