Պողոսագոմերի ազատ բնակֆոնդը սիրով կտրամադրենք մեր տեղահանված հայրենակիցներին. համայնքապետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Պողոսագոմերի համայնքապետ Արտակ Առուստամյանը:
«44-օրյա պատերազմից հետո համայնքում 4 ընտանիք է հաստատվել: Ազատ բնակֆոնդում 14 տուն ունենք, որոնք կտրամադրենք մեր այն տեղահանված հայրենակիցներին, ովքեր ցանկություն կհայտնեն հաստատվել մեր համայնքում: Դպրոցում սովորում է 36 աշակերտ. շենքը վթարային է: Գյուղում նախադպրոցական տարիքի 19 երեխա ունենք, սակայն մանկապարտեզ չունենք: Ունենք համայնքային կենտրոն, բուժկետ, ակումբ, հանդիսությունների սրահ, որոնց շենքերը ևս վթարային վիճակում են»,-ներկայացրել է Ա. Առուստամյանը:
Մեր զրուցակցի տեղեկացմամբ՝ գյուղն ապահովված է էլեկտրաէներգիայով, գազաֆիկացված չէ, իսկ տարվա գրեթե բոլոր եղանակներին գյուղն ունենում է ջրի խնդիր: Համայնքապետի խոսքով՝ գյուղի բնակչության զբաղվածության հիմնական ուղղությունը գյուղատնտեսությունն է:

The Poghosagomer community of Artsakh’s Martakert region has 226 residents.
We are ready to provide houses from the housing stock to our displaced compatriots. Community Leader
STEPANAKERT, JANUARY 11, ARTSAKHPRESS: The head of the community Artak Arustamyan told "Artsakhpress".
"After the 44-day war, 4 families have settled in the community. We have 14 houses in the free housing stock, which we will provide to our displaced compatriots who wish to settle in our community. There are 36 students in the school. The school building is in an emergency situation.
“We have 19 preschool children in the village, but we do not have a kindergarten. We have a community center, an aid station, a club, a ceremony hall, the buildings of which are in a state of emergency," said Arustamyan.
The head of the community noted that the village is provided with electricity, there is no gas, and in almost all seasons the village has a water problem supply. He noted that the main direction of employment of the villagers is agriculture.