Քռասնիում 12 տեղահանված ընտանիք է հաստատվել. համայնքապետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ Ասկերանի շրջանի Քռասնի համայնքի ղեկավար Կարեն Գրիգորյանը: Նրա խոսքով՝ բնակիչները սկսել են ապրել իրենց բնականոն կյանքով:
«44-օրյա պատերազմից հետո գյուղում 12 ընտանիք է հաստատվել: Համայնքապետարանի շենքը վերանորոգվել է երկու տարի առաջ: Այստեղ են տեղակայված բուժկետը, հանդիսությունների սրահն ու ակումբը: Դպրոցում սովորում է 41 աշակերտ: Մանկապարտեզ չունենք»,-ներկայացրել է համայնքապետը:
Մեր զրուցակցի տեղեկացմամբ՝ գյուղը գազաֆիկացված է, ապահովված էլեկտրաէներգիայով: Խոսելով գյուղացիների զբաղվածության մասին՝ մեր զրուցակիցը նշել է, որ նրանք հիմնականում գյուղատնտեսությամբ են զբաղվում։

The Krasni community of Artsakh’s Askeran region has 306 residents.
STEPANAKERT, JANUARY 12, ARTSAKHPRESS: The head of the community of Krasni, Karen Grigoryan told "Artsakhpress".
"After the 44-Day War, 12 families have settled in the village. The municipality building was renovated two years ago. The community’s aid station, ceremony hall and the club are situated in the municipality. 41 students attend the school. We do not have a kindergarten,”said the head of the community.
Karen Grigoryan noted that the village is gasified, provided with electricity. Speaking about the employment of the villagers, the head of the community mentioned that they are mainly engaged in agriculture.