Քռասնիում 12 տեղահանված ընտանիք է հաստատվել. համայնքապետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ Ասկերանի շրջանի Քռասնի համայնքի ղեկավար Կարեն Գրիգորյանը: Նրա խոսքով՝ բնակիչները սկսել են ապրել իրենց բնականոն կյանքով:
«44-օրյա պատերազմից հետո գյուղում 12 ընտանիք է հաստատվել: Համայնքապետարանի շենքը վերանորոգվել է երկու տարի առաջ: Այստեղ են տեղակայված բուժկետը, հանդիսությունների սրահն ու ակումբը: Դպրոցում սովորում է 41 աշակերտ: Մանկապարտեզ չունենք»,-ներկայացրել է համայնքապետը:
Մեր զրուցակցի տեղեկացմամբ՝ գյուղը գազաֆիկացված է, ապահովված էլեկտրաէներգիայով: Խոսելով գյուղացիների զբաղվածության մասին՝ մեր զրուցակիցը նշել է, որ նրանք հիմնականում գյուղատնտեսությամբ են զբաղվում։

В Красни поселились 12 семей вынужденных переселенцев: Глава общины
СТЕПАНАКЕРТ, 12 января, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил глава общины Красни Аскеранского района Арцаха Карен Григорян. По его словам, жители начали жить нормальной жизнью.
«После 44-дневной войны в селе поселились 12 семей. Здание муниципалитета было реконструировано два года назад. Есть медпункт, банкетный зал и клуб. Количество учеников в школе- 41. Детского сада у нас нет», — представил глава общины.
По словам нашего собеседника, поселок газифицирован, обеспечен электричеством. Говоря о занятости жителей села, наш собеседник упомянул, что в основном они занимаются сельским хозяйством.