Աղաբեկալանջի ներհամայնքային ճանապարհները կասֆալտապատվեն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին ասել է Աղաբեկալանջի համայնքապետ Հովիկ Սաիյանը՝ նշելով, որ գյուղացիներն ապրում են իրենց բնականոն կյանքով:
«Տեղահանված 28 բնակիչ է հաստատվել գյուղում: Ունենք համայնքապետարանի շենք, որը վերանորոգման կարիք ունի: Բուժկետ չունենք, իսկ հանդիսությունների սրահը գտնվում է կիսակառույց վիճակում: Դպրոցում սովորում է 16 աշակերտ: Ներհամայնքային ճանապարհները, ըստ նախատեսվածի, առաջիկայում կասֆալտապատվեն»,-ներկայացրել է համայնքապետը:
Մեր զրուցակցի խոսքով՝ 44-օրյա պատերազմական գործողությունների ընթացքում գյուղում երկու տուն է ավերվել, մոտ քսան տուն էլ` մասնակի վնասներ կրել: Գյուղը գազաֆիկացված է, ապահովված էլեկտրաէներգիայով, ջրամատակարարմամբ:
Խոսելով բնակչության զբաղվածության մասին՝ համայնքի ղեկավարը նշեց, որ զբաղվածության հիմնական ուղղություններն են անասապահությունն ու հողագործությունը:

203 residents live in the Aghabekalanj community of Artsakh’s Martakert region.
STEPANAKERT, JANUARY 13, ARTSAKHPRESS: The head of the Aghabekalanj community Hovik Saiyan told "Artsakhpress", noting that the villagers live their normal lives.
"28 displaced residents have settled in the village. We have a municipality building that needs renovation. We do not have an aid station, and the ceremony hall is half-built.
16 students attend the community’s school. Intra-community roads will be asphalted in the near future," said the head of the community.
During the 44-day war, two houses in the village were destroyed and about twenty houses were partially damaged. The village is gasified, provided with electricity and water supply.
Speaking about the employment of the population, the head of the community mentioned that the main directions of employment are cattle breeding and agriculture.