Աղաբեկալանջի ներհամայնքային ճանապարհները կասֆալտապատվեն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին ասել է Աղաբեկալանջի համայնքապետ Հովիկ Սաիյանը՝ նշելով, որ գյուղացիներն ապրում են իրենց բնականոն կյանքով:
«Տեղահանված 28 բնակիչ է հաստատվել գյուղում: Ունենք համայնքապետարանի շենք, որը վերանորոգման կարիք ունի: Բուժկետ չունենք, իսկ հանդիսությունների սրահը գտնվում է կիսակառույց վիճակում: Դպրոցում սովորում է 16 աշակերտ: Ներհամայնքային ճանապարհները, ըստ նախատեսվածի, առաջիկայում կասֆալտապատվեն»,-ներկայացրել է համայնքապետը:
Մեր զրուցակցի խոսքով՝ 44-օրյա պատերազմական գործողությունների ընթացքում գյուղում երկու տուն է ավերվել, մոտ քսան տուն էլ` մասնակի վնասներ կրել: Գյուղը գազաֆիկացված է, ապահովված էլեկտրաէներգիայով, ջրամատակարարմամբ:
Խոսելով բնակչության զբաղվածության մասին՝ համայնքի ղեկավարը նշեց, որ զբաղվածության հիմնական ուղղություններն են անասապահությունն ու հողագործությունը:

Внутриобщинные дороги Агабекаланджа будут заасфальтированы
СТЕПАНАКЕРТ, 13 января, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил глава общины Агабекаландж Овик Саиян, отметив, что жители села живут своей обычной жизнью.
«В селе поселились 28 вынужденных переселенцев. У нас есть здание муниципалитета, которое нуждается в ремонте. Медпункта у нас нет, а банкетный зал находится в полуразрушенном состоянии. В школе 16 учеников. В ближайшее время будут заасфальтированы внутриобщинные дороги, как и запланировано", - представил глава общины.
По словам нашего собеседника, в результате 44-дневной войны в селе было разрушено два дома и частично повреждено около двадцати домов. Поселок газифицирован, обеспечен электричеством и водоснабжением.
Говоря о занятости населения, глава общины отметил, что основными направлениями занятости являются животноводство и сельское хозяйство.