Wizz Air Abu Dhabi-ին թռիչքներ կսկսի դեպի Երևան
Արաբական Միացյալ Էմիրություններ աշխատանքային այցի ընթացքում, Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ԱՄԷ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ նոր պայմանավորվածություն է ձեռք բերել երկու երկրների միջև օդային հաղորդակցության ոլորտում համագործակցության ընդլայնման վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից, պայմանավորվածության համաձայն, Wizz Air Abu Dhabi-ն առաջիկայում կսկսի թռիչքներ իրականացնել Երևան:
Նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ երկու երկրների միջև հաստատվող նոր օդային կամուրջը ևս մեկ կարևոր քայլ է Հայաստանի և ԱՄԷ միջև առևտրատնտեսական ու գործարար կապերի ամրապնդման ուղղությամբ, որն էական խթան կլինի հատկապես զբոսաշրջության զարգացման համար:

Wizz Air Abu Dhabi to start operating flights to Yerevan
During his working visit in the United Arab Emirates, President of Armenia Armen Sarkissian reached a new agreement with the UAE authorities about the expansion of cooperation between the two countries in the field of air communication, the Presidential Office said.
STEPANAKERT, JANUARY 17, ARTSAKHPRESS: As per the respective agreement, Wizz Air Abu Dhabi will soon start operating flights to the Armenian capital Yerevan, the Office of the President of Armenia informed.
President Sarkissian said that this new air bridge being established between the two countries will be another important step in strengthening trade, economic, and business ties between Armenia and the UAE, and it will be a significant impetus, especially for the development of tourism.