Wizz Air Abu Dhabi-ին թռիչքներ կսկսի դեպի Երևան
Արաբական Միացյալ Էմիրություններ աշխատանքային այցի ընթացքում, Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ԱՄԷ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ նոր պայմանավորվածություն է ձեռք բերել երկու երկրների միջև օդային հաղորդակցության ոլորտում համագործակցության ընդլայնման վերաբերյալ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմից, պայմանավորվածության համաձայն, Wizz Air Abu Dhabi-ն առաջիկայում կսկսի թռիչքներ իրականացնել Երևան:
Նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ երկու երկրների միջև հաստատվող նոր օդային կամուրջը ևս մեկ կարևոր քայլ է Հայաստանի և ԱՄԷ միջև առևտրատնտեսական ու գործարար կապերի ամրապնդման ուղղությամբ, որն էական խթան կլինի հատկապես զբոսաշրջության զարգացման համար:

«Wizz Air Abu Dhabi» начнет полеты в Ереван
В ходе рабочего визита в Объединенные Арабские Эмираты президент Республики Армения Армен Саркисян с высокопоставленными должностными лицами ОАЭ достиг новой договоренности о расширении сотрудничества между двумя странами в сфере воздушного сообщения.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 января, АРЦАХПРЕСС- Как сообщили в Управлении по связям с общественностью Аппарата президента Армении, согласно договоренности, авиакомпания «Wizz Air Abu Dhabi» в ближайшее время начнет осуществлять полеты в Ереван.
Президент Саркисян сообщил, что новый воздушный мост между двумя странами является еще одним важным шагом в направлении укрепления торгово-экономических и деловых связей между Арменией и ОАЭ, что станет существенным стимулом, особенно для развития туризма.