Կարմիր շուկայում և Թաղավարդում վերականգնման աշխատանքներն ակտիվ ընթացքի մեջ են
Հրետակոծության հետևանքների վերացմանն ուղղված աշխատանքների շրջանակներում ԱՀ Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա և Թաղավարդ համայնքներում շարունակվում են բնակելի տների վնասված տանիքների կապիտալ վերանորոգման աշխատանքները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին «Արցախպրես»֊ին տեղեկացրեց ԱՀ քաղաքաշինության նախարարության մամուլի խոսնակ Մարթա Դանիելյանը։ Նրա խոսքով՝ հաշվի է առնվում նաև այն հանգամանքը, որ տվյալ վայրերում ակտիվ մարտական գործողությունների արդյունքում շատ առանձնատների տանիքներ զգալի վնասներ են կրել, ինչպես նաև նախապատերազմական շրջանում արդեն եղել են վերանորոգման կարիք ունեցող տանիքներ։ «Հրետակոծությունների արդյունքում վնասներ կրած առանձնատներում, բացի տանիքների վերանորոգումից, իրականացվում են նաև ներքին հարդարման և վերականգնման աշխատանքներ, կամ, անհրաժեշտության դեպքում, հիմքից կառուցվում է նոր առանձնատուն։ Նշված համայնքներում իրականացվում է նաև 44-օրյա պատերազմի ընթացքում մարդկային կորուստներ և անհայտ կորած համարվող անդամ ունեցող ընտանիքների առանձնատների հիմնանորոգում»,֊նշել է մեր զրուցակիցը և հավելել՝ Թաղավարդ համայնքում արդեն կատարվել է 104 առանձնատների տանիքների կապիտալ վերանորոգում, շուտով ևս 41֊ում կմեկնարկեն աշխատանքները։
May be an image of երկինք, ծառ և Ձյունը
Իսկ Կարմիր շուկա համայնքում 152 առանձնատների տանիքներ են վերանորոգվել, առաջիկայում ևս 104֊ում գործընթացը կմեկնարկի։
Շինարարական աշխատանքներում ընդգրկված են «Զանգեզուր», «Բալիկյան Արմեն», «Կոտտեջ», «Ռաֆո», «Աթայան», «Լիպերշին գրուպ», «Ղաշխաքար», «Հիմնաքար» ՍՊ ընկերությունները։

В общинах Камир шука и Тагавард ведутся активные работы по реконструкции
В рамках работ по ликвидации последствий обстрелов в общинах Камир шука и Тагавард Мартунинского района Республики Арцах продолжается капитальный ремонт поврежденных крыш жилых домов.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 января, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян. По ее словам, учитывается тот факт, что в результате активных боевых действий в этих районах крыши многих частных домов получили значительные повреждения, так как в довоенный период здесь уже имелись крыши, нуждающиеся в ремонте. «Помимо ремонта крыш, ремонтируются и дома, пострадавшие в результате обстрелов, или, при необходимости, с нуля строится новый частный дом. В указанных общинах ведется ремонт частных домов семей погибших и пропавших без вести», — отметила наша собеседница и добавила, что крыши 104 частных домов в поселке Тагавард уже капитально отремонтированы, и в ближайшее время начнутся ремонтные работы в 41 частном доме.
May be an image of երկինք, ծառ և Ձյունը
Отремонтированы крыши 152 частных домов в поселке Кармир шука, в ближайшее время процесс начнется в 10-и домах.
К строительным работам привлечены ООО «Зангезур», «Армен Баликян», «Коттедж», «Рафо», «Атаян», «Липершин Групп», «Гашхакар», Имнакар».