Հետևողական կլինենք Հայրենյաց պաշտպանի կոչումը բարձր պահելու հարցում. Արցախի ՊԲ հրամանատար
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի հրամանատար, գեներալ- լեյտենանտ Կամո Վարդանյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայոց բանակի և Հայրենյաց Պաշտպանի օրվա կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կամո Վարդանյանն ընդգծել է, որ ստեղծվել են արժեքներ, որոնք տասնամյակներ շարունակ երաշխավորել են հայերի տեղն ու դերակատարումը տարածաշրջանային ու աշխարհաքաղաքական զարգացումներում:
«Այսօր ազգովի նշում ենք մեր պետականության հենասյուն ու ապավեն  հանդիսացող կարևորագույն կառույցի՝ Հայոց Բանակի կազմավորման 30-ամյակը և Արցախի Հանրապետության տոնացույցի համաձայն՝ հայրենյաց պաշտպանի օրը. արժեքներ, որոնք 10-ամյակներ շարունակ երաշխավորել են մեր  տեղն ու դերակատարումը տարածաշրջանային ու աշխարհաքաղաքական զարգացումներում և պայմաններ ստեղծել  մեր ազգի ու պետականության հետագա կենսագործունեության համար: Իհարկե, մեր ազգային ու պետական երազանքների  իրականացման ճանապարհին մենք ստիպված ենք եղել վճարել ամենաթանկ գնով, ինչն այսօրվա տոները դարձնում է շատ ավելի խորհրդավոր ու նվիրական: Գլուխ եմ խոնարհում հանուն հայրենիքի նահատակված բոլոր նվիրյալների լուսավոր հիշատակի,նրանց հարազատների և մարտական ընկերների  առջև: Շնորհավորանքներս ՝ Հայոց բանակի կազմավորման ակունքներում կանգնած և այսօր շարքում գտնվող այն բոլոր անհատներին, որոնք երբևէ կրել ու շարունակում են կրել հայրենիքի պաշտպանի մեծագույն կոչումը: Մենք դեռևս ունենք բազմաթիվ անելիքներ ու անցնելիք երկար ճանապարհ, և ՊԲ հրամանատարության, ողջ անձնակազմի և անձամբ իմ անունից շնորհավորելով մեր բոլոր հայրենակիցներին, ուզում եմ վստահեցնել, որ մենք հետևողական կլինենք՝ անցած 30 տարիներին ձևավորված  լավագույն ավանդույթները պահպանելու և Հայրենյաց պաշտպանի կոչումը բարձր պահելու համար»,-ասված է շնորհավորական ուղերձում:

Будем последовательно поддерживать высокое звание Защитника Отечества. Командующий АО Арцаха
Командующий Армией обороны Республики Арцах генерал-лейтенант Камо Варданян направил поздравительное послание по случаю Дня Армянской Армии и Дня защитника Отечества.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 января, АРЦАХПРЕСС- Камо Варданян подчеркнул, что созданы ценности, которые десятилетиями гарантировали место и роль армян в региональных и геополитических процессах.
"Дорогие соотечественники, уважаемые коллеги!
Сегодня всей нацией отмечаем 30-летие формирования армянской армии- важнейшей структуры, являющейся опорой нашей государственности, и, согласно календарю Республики Арцах, День защитника Отечества. Ценности, которые в течение 10 лет гарантировали наше место и роль в региональных и геополитических развитиях и создали условия для дальнейшей жизнедеятельности нашей нации и государственности.
Конечно, на пути осуществления наших национальных и государственных мечтаний нам пришлось заплатить самую дорогую цену, что делает сегодняшние праздники более таинственными и заветными.
Преклоняю голову перед светлой памятью всех преданных мучеников, их родными и боевыми товарищами.
Мои поздравления всем тем людям, стоящими у истоков формирования армянской армии и находящимися сегодня в ряду, которые когда-либо носили и продолжают нести величайшее звание защитника Отечества. У нас еще есть много дел и предстоящий долгий путь, и от имени командования Армии обороны, всего коллектива и от себя лично, поздравляя всех наших соотечественников хочу заверить, что мы будем последовательны в сохранении сформировавшихся за последние 30 лет лучших традиций и сохранении высокого звания защитника Отечества"- говорится в поздравительном послании.