Ադրբեջանական կողմը հրադադարի պահպանման ռեժիմը շարունակում է խախտել Խրամորթ, Փառուխ և Խնապատ գյուղերի ուղղություններով. ԱՀ ոստիկանություն
Ադրբեջանական կողմը հրադադարի պահպանման ռեժիմը շարունակում է խախտել Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փառուխ և Խնապատ գյուղերի ուղղություններով՝ խաղաղ բնակչության նկատմամբ օգտագործելով ականանետեր և խոշոր տրամաչափի հրաձգային զենքեր։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 11 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Ակնհայտ է, որ խաղաղ բնակչությանը թիրախավորելու և ականանետով գյուղերն արկակոծելու հերթական փորձերը նպատակաուղղված են առաջնահերթորեն խուճապ առաջացնելու հասարակության շրջանում:
ԱՀ ՆԳ նախարարությունը հետևում է իրադարձությունների զարգացմանը և պարբերաբար տեղեկատվություն կտրամադրի իրավիճակի մասին:
Միաժամանակ հորդորում ենք բոլոր լրատվամիջոցներին հետևել միայն պաշտոնական տեղեկատվությանը»,- հայտնում են ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից:

Азербайджанская сторона продолжает нарушать режим прекращения огня в направлениях сёл Храморт, Парух и Хнапат: Полиция Республики Арцах
Азербайджанская сторона продолжает нарушать режим прекращения огня в направлениях сёл Храморт, Парух и Хнапат, применяя против мирного населения минометы и крупнокалиберное стрелковое оружие.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 марта, АРЦАХПРЕСС- "Очевидно, что минометный обстрел мирного населения нацелен, в первую очередь, на создание паники среди населения.
МВД Республики Арцах следит за развитием событий и будет периодически обновлять информацию.
В то же время призываем все СМИ использовать исключительно официальные источники информации",- сообщает Полиция МВД Республики Арцах.