Փառուխի և Խրամորթի ուղղությամբ շփման գծի պահպանությունը գտնվում է ռուսական խաղաղապահ զորակազմի առաքելության տիրույթում. նոր մանրամասներ
Տեղեկացնում ենք, որ Ասկերանի շրջանի Փառուխ և Խրամորթ բնակավայրերի ուղղությամբ շփման գծի պահպանությունը և այդ համայնքներում ապրող խաղաղ բնակչության անվտանգության ապահովումը գտնվում է Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի առաքելության տիրույթում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 24 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին փոխանցում են Արցախի Տեղեկատվական շտաբից:
«Այս պահի դրությամբ խաղաղապահները գտնվում են իրենց հենակետերում, և բանակցությունները շարունակվում են: Կրկին հորդորում ենք բնակչությանը պահպանել հանգստություն, շփման գծի մյուս բոլոր հատվածներում իրավիճակն տվյալ պահին կայուն է»,- ասված է հայտարարության մեջ:

Cоблюдение линии соприкосновения в направлении Паруха и Храморта находится в зоне ответственности российского миротворческого контингента: новые детали
Сообщаем, что соблюдение линии соприкосновения в направлении населенных пунктов Парух и Храморт Аскеранского района и обеспечение безопасности проживающих в этих общинах мирных жителей находятся в зоне ответственности дислоцированного в Республике Арцах российского миротворческого контингента.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает ИнфоЦентр Арцаха.
"На данный момент миротворцы находятся на своих позициях, переговоры продолжаются. Вновь призываем население сохранять спокойствие, на остальных участках линии соприкосновения обстановка продолжает оставаться стабильной",- говорится в сообщении.