Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 3-ին ընդունել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի (ՀԱՀ) պատվիրակությանը՝ հաստատության փոխնախագահ Աշոտ Ղազարյանի գլխավորությամբ:
Նախագահ Հարությունյանն ընդունել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի պատվիրակությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 3 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ԻՆչպես հատնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում կրթության զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Այդ համատեքստում ընդգծվել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի ներուժի արդյունավետ իրացման փոխադարձ պատրաստակամությունը:
Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել ՀԱՀ ղեկավարությանը՝ Արցախի պետական համալսարանի նոր մասնաշենքի կառուցմանը, ինչպես նաև անհրաժեշտ կահույքի ու սարքավորումների ձեռքբերմանը մեծապես աջակցելու համար:

President Harutyunyan received the delegation of the American University of Armenia
On May 3, President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received the delegation of the American University of Armenia (AUA) led by Vice-President Ashot Ghazaryan, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, MAY 3, ARTSAKHPRESS: The meeting addressed issues related to the development of education in Artsakh. Within this context, both sides underscored their commitment to effectively use the potential of the American University of Armenia.
The Head of the State conveyed gratitude to the leadership of the AUA for the significant assistance in the reconstruction of the Artsakh State University’s academic building, as well as the acquisition of necessary furniture and equipment.