Մեր ժողովուրդն ունի  ծանր հարվածներից ապաքինվելու բոլոր  հնարավորությունները. Դավիթ Բաբայան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 9 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիրում հարգանքի տուրք մատուցելուց հետո այս մասին «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում նշել է ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Դավիթ  Բաբայանը։
«Քաղաքակիրթ ողջ հայության և արժեհամակարգով առաջնորդվող յուրաքանչյուր մարդու համար այս օրը, իրոք, նվիրական օր է: Այն խորհրդանշում է մեծագույն հաղթանակներ: Սա մի տոն է, որ տարբեր ժամանակահատվածներում միավորում է Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակը, 1992 թվականին Շուշիի ազատագրումն ու Պաշտպանության բանակի ստեղծումը: Մենք երբեք իրավունք չունենք մոռանալու մեր հաղթանակները, նրանք չունենք վաղեմության ժամկետ: Դարակազմիկ հաղթանակները մեծ սխրանք են պահանջում, բայց ոչ պակաս կարևոր է պահպանել այդ հաղթանակները: Եթե մենք չպահպանենք դրանք, պարտությունները լինելու են անխուսափելի, իսկ դա երկարատև գործընթաց է: Հետևաբար` համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդը, այնուամենայնիվ, ունի  ծանր հարվածներից ապաքինվելու բոլոր  հնարավորությունները: Մենք դեռ կտոնենք նորանոր հաղթանակներ»,-ասել է Դ. Բաբայանը:

У нашего народа есть все возможности оправиться от тяжелых ударов: Давид Бабаян
СТЕПАНАКЕРТ, 9 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом заявил министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян в беседе с "Арцахпресс" после того, как отдал дань памяти у Степанакертского городского мемориала.
«Это поистине важный день для каждого цивилизованного армянина, который руководствуется системой ценностей. Он символизирует величайшие победы. Это праздник, сочетающий в себе победу в Великой Отечественной войне, освобождение Шуши в 1992 году и создание Армии обороны. Мы не имеем права забывать свои победы, они не имеют срока давности. Многовековые победы требуют великих подвигов, но также очень важно уметь удерживать эти победы. Если мы их не удержим, поражения будут неизбежны, и это будет долгий процесс. Поэтому я убежден, что у нашего народа еще есть все возможности оправиться от тяжелых ударов. Мы еще будем праздновать новые победы», — сказал Д. Бабаян.