Մեր ժողովուրդն ունի  ծանր հարվածներից ապաքինվելու բոլոր  հնարավորությունները. Դավիթ Բաբայան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 9 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիրում հարգանքի տուրք մատուցելուց հետո այս մասին «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում նշել է ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Դավիթ  Բաբայանը։
«Քաղաքակիրթ ողջ հայության և արժեհամակարգով առաջնորդվող յուրաքանչյուր մարդու համար այս օրը, իրոք, նվիրական օր է: Այն խորհրդանշում է մեծագույն հաղթանակներ: Սա մի տոն է, որ տարբեր ժամանակահատվածներում միավորում է Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակը, 1992 թվականին Շուշիի ազատագրումն ու Պաշտպանության բանակի ստեղծումը: Մենք երբեք իրավունք չունենք մոռանալու մեր հաղթանակները, նրանք չունենք վաղեմության ժամկետ: Դարակազմիկ հաղթանակները մեծ սխրանք են պահանջում, բայց ոչ պակաս կարևոր է պահպանել այդ հաղթանակները: Եթե մենք չպահպանենք դրանք, պարտությունները լինելու են անխուսափելի, իսկ դա երկարատև գործընթաց է: Հետևաբար` համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդը, այնուամենայնիվ, ունի  ծանր հարվածներից ապաքինվելու բոլոր  հնարավորությունները: Մենք դեռ կտոնենք նորանոր հաղթանակներ»,-ասել է Դ. Բաբայանը:

We will still celebrate new victories. Artsakh FM
STEPANAKERT, MAY 9, ARTSAKHPRESS: The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan told "Artsakhpress" after paying tribute at the Stepanakert Memorial.
"This is a truly cherished day for every civilized Armenian and each person guided by a value system.
It symbolizes the greatest victories. This is a holiday that combines the victory in the Great Patriotic War, the May 1992 liberation of Shushi, and the formation of the Artsakh Republic Defense Army. We have no right to forget our victories.
Epoch-making victories require great feat; but it is no less important to keep the victories. If we do not keep them, defeats will be inevitable. Therefore, I am convinced that our people still have all the opportunities to recover from the severe blows. We will still celebrate new victories," said D. Babayan.