44-օրյա պատերազմում զոհված և անհայտ կորած հերոսների երեխաների համար միջոցառում կկազմակերպվի
«Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված և անհայտ կորած զինվորների հարազատների միություն» հասարակական կազմակերպության և ԱՀ ԿԳՄՍ նախարության համատեղ ջանքերով հունիսի 1-ին՝ երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը, 44-օրյա պատերազմում զոհված և անհայտ կորած հերոսների երեխաների համար կկազմակերպվի միջոցառում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 13 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրել է «Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված և անհայտ կորած զինվորների հարազատների միություն» ՀԿ նախագահ Արմեն Ասրյանը։
«Միջոցառումը կազմակերպվում է մեր զոհված ու անհայտ կորած զինվորների՝ մինչև 12 տարեկան երեխաների համար` բացառապես անվճար։ Միջոցառման ավարտին փոքրիկները նվերներ կստանան։ Մեր միության նպատակն է աջակից լինել զոհված տղաների ընտանիքներին, որպեսզի նրանք զգան, որ միայնակ չեն»,-նշել է Ա. Ասրյանը։ Մեր զրուցակցի խոսքով՝ տոմսերի համար մինչև մայիսի 25-ը պետք է այցելել միության գրասենյակ, որը գործում է Ստեփանակերտի Մշակույթի և երիտասարդության պալատի առաջին հարկում։

Будет организовано мероприятие для детей героев, погибших и пропавших без вести в 44-дневной войне
Совместными усилиями «Союза родственников погибших и пропавших без вести военнослужащих в Третьей Арцахской войне» и Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах 1 июня, в Международный день защиты детей, будет организовано мероприятие для детей героев, погибших и пропавших без вести в 44-дневной войне.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщил председатель общественной организации «Союз родственников погибших и пропавших без вести военнослужащих в Третьей Арцахской войне» Армен Асрян.
«Мероприятие организовано для детей до 12 лет наших солдат, погибших и пропавших без вести, исключительно бесплатно. В конце мероприятия дети получат подарки. Цель нашего союза — поддержать семьи погибших парней, чтобы они почувствовали, что не одиноки», — отметил А. Асриан. По словам нашего собеседника, за билетами нужно до 25 мая посетить офис союза, который действует на первом этаже Степанакертского Дворца культуры и молодежи.