Նախագահ Հարությունյանն ընդունել է Արցախի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պատասխանատուներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 13-ին ընդունել է Արցախի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պատասխանատուներին և ակումբների մի խումբ ֆուտբոլիստների։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 13 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Քննարկվել են ֆուտբոլի զարգացմանն ու մասսայականացմանն ուղղված ծրագրերը, ինչպես նաև Հանրապետությունում ֆուտբոլային ենթակառուցվածքների բարելավմանն առնչվող հարցեր։
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում  բարձր է գնահատել ֆուտբոլի զարգացման համար ֆեդերացիայի կողմից գործադրվող ջանքերը և հավաստիացրել` չնայած հետպատերազմական շրջանին, հատուկ սոցիալ-տնտեսական դժվարություններին՝ Կառավարությունը շարունակելու է ուշադրության կենտրոնում պահել սպորտի զարգացման ծրագրերը։
Արայիկ Հարությունյանը հետաքրքրվել է նաև ֆեդերացիայի  խնդիրներով և դրանց լուծման ուղղությամբ հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների պատասխանատուներին։
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Անահիտ Հակոբյանը և նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը։

Президент Арутюнян принял представителей Федерации футбола Арцаха
13 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял представителей Федерации футбола Арцаха и группу футболистов футвольных клубов.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента Арцаха.
Были обсуждены программы, направленные на развитие и популяризацию футбола, а также вопросы, связанные с улучшением футбольной инфраструктуры в республике.
Глава государства высоко оценил усилия, прилагаемые Федерацией для развития футбола, и заверил, что, несмотря на послевоенный период, социально-экономические трудности, правительство и впредь будет уделять внимание программам развития спорта в республике.
Араик Арутюнян поинтересовался таже проблемами федерации и дал указания ответственным структурам по их решению.
Во встрече приняли участие министр образования, науки, культуры и спорта Анаит Акопян, руководитель Аппарата Президента Карен Шахраманян.