Զինծառայող Արգիշտի Եղյանի մահվան գործով կալանավորվել են համածառայակիցները
Պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արգիշտի Արմենի Եղյանի մահվան դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում կալանավորվել են վերջինս երկու համածառայակիցները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 16 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից:
2022 թվականի մայիսի 11-ին ժամը 10:15-ի սահմաններում,  ՀՀ ՊՆ N զորամասի հրաձիգ-նռնակաձիգի օգնական, պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արգիշտի Արմենի Եղյանը, նույն զորամասի պահպանության տեղամասում գտնվող մարտական դիրքի դիտակետում իրեն ամրակցված ինքնաձիգից կրակոց արձակելով կրծքավանդակի շրջանին՝ ինքնասպան էր եղել:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ վերջինիս երկու համածառայակիցներին ՀՀ քրեական օրենսգրքի 360.1 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ և 3-րդ կետերով  և  360.1 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով մեղադրանք է առաջադրվել և որպես խափանման միջոց նրանց նկատմամբ ընտրվել է կալանավորում:

По делу о смерти военнослужащего Аргишти Егьяна арестованы двое его сослуживцев
В рамках уголовного дела, возбужденного по факту смерти военнослужащего обязательной срочной службы, рядового Аргишти Армена Егьяна, арестованы двое его сослуживцев.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 мая, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. 11 мая 2022 года около 10:15 помощник стрелка-гранатомета N-ской воинской части МО РА, военнослужащий обязательной срочной службы, рядовой Аргишти Арменович Егьян, покончил жизнь самоубийством, произведя выстрел из закрепленного за ним автомата в область грудной клетки.
По совокупности полученных достаточных доказательств двум его сослуживцам было предъявлено обвинение по пунктам 1, 2 и 3 части 2 статьи 360.1 и пунктам 1 и 3 части 2 статьи 360.1 Уголовного кодекса РА, и в качестве меры пресечения в отношении них избран арест.
Предварительное следствие продолжается.
Уведомление: подозреваемый или обвиняемый в предполагаемом преступлении считается невиновным, пока его вина не доказана вступившим в законную силу приговором суда в порядке, установленном уголовно-процессуальным кодексом Республики Армения.