Ռուսաստանը կշարունակի աշխատանքը G20-ում. Պեսկով
Ռուսաստանը մինչեւ Ինդոնեզիայում կայանալիք քսանյակի գագաթնաժողովի սկսվելը իր մասնակցության ձեւաչափի շուրջ որոշում կընդունի ցանկացած դեպքում, ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն այդ համաժողով այցելելու հրավեր ունի, եւ Ռուսաստանը շարունակում Է աշխատանքը դրա շրջանակներում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մայիսի 17, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին հայտարարել Է պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Ինչպես դուք գիտեք, եղել են շփումներ, եւ կա հրավեր: Բոլոր դեպքերում Ռուսաստանը շարունակում Է աշխատանքը քսանյակի շրջանակներում: Մենք այդ համաժողովը չափազանց կարեւոր ենք համարում: Մինչեւ այդ միջոցառման սկսվելը, մենք կընդունենք մեր մասնակցության ձեւաչափի մասին ամենալավ որոշումը»,-լրագրողներին ասել Է Պեսկովը՝ պատասխանելով Ինդոնեզիա Պուտինի հնարավոր այցի մասին հարցին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Россия продолжит работу в G20, заявил Песков
Россия по мере приближения саммита двадцатки в Индонезии примет решение о формате своего участия, в любом случае, у президента РФ Владимира Путина приглашение посетить этот форум есть, и Россия продолжает работу в его рамках.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 мая, АРЦАХПРЕСС- Заявил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков, сообщает РИА Новости.
"Как вы знаете, были контакты, и есть приглашение. В любом случае Россия продолжает работу в рамках двадцатки. Мы считаем этот форум чрезвычайно важным, наша шерпа работает. По мере приближения этого мероприятия мы примем наилучшее на тот момент решение о формате нашего участия , - сказал Песков журналистам на вопрос о возможном визите Путина в Индонезию.