Լիբանանում գտնվող արցախյան պատվիրակությանը հյուրընկալել են «Արաքսի Պուլղուրճեան» ընկերաբժշկական կենտրոնում
Մայիսի 25-ին Լիբանանում գտնվող արցախյան պատվիրակությանը հյուրընկալել են «Արաքսի Պուլղուրճեան» ընկերաբժշկական կենտրոնում։
Լիբանանում գտնվող արցախյան պատվիրակությանը հյուրընկալել  են «Արաքսի Պուլղուրճեան» ընկերաբժշկական կենտրոնում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովից, հանդիպումը կայացել է ՀՕՄ-ի կենտրոնական վարչության Միջին Արևելքի ներկայացուցիչ Նելլի Վեքիլյանի, ԼՕԽ (Լիբանանահայ Օգնության Խաչը )-ի շրջանային վարչության ատենապետ Սիլվա Սապունճյանի, վարչության անդամների և կենտրոնի տնօրեն Նազելի Ավագյանի մասնակցությամբ։
Հանդիպմանը ներկա էին Մերձավոր Արևելքում Արցախի ներկայացուցիչ Նարպեյ Տեր Մկրտչյանը, ՀՅԴ Լիբանանի կենտրոնական կոմիտեի անդամներ Հակոբ Լատոյյանը և Էլի Թաշճյանը։
Ներկայացրել են լիբանանահայ համայնքում ԼՕԽ-ի շրջանային վարչության բարեգործական և «Արաքսի Պուլղուրճեան» ընկերաբժշկական կենտրոնի մարդասիրական գործունեությունը։
ԱՀ պատվիրակության անդամները բարձր են գնահատել Լիբանանի հայ համայնքում գործող հայկական կազմակերպությունների ազգանվեր ծառայությունը և Հայաստանին ու Արցախին մատուցած օժանդակությունը։
284127599_404166818386421_5839123421561487336_n.jpg (220 KB)
Վերջիններս անդրադարձել են նաև Հայաստան – Արցախ- Սփյուռք անքակտելի կապին ու համագործակցությանը, որի կարիքն այսօր ունեն Հայաստանի և Արցախի ժողովուրդը։
ԼՕԽ-ի շրջանային վարչության ատենապետը հավաստիացրել է, որ շարունակելու են սատարել Հայաստանի և Արցախի ժողովրդին,որպեսի շրջանցեն առկա տագնապալի իրավիճակը և թևակոխեն նոր ու խաղաղ ժամանակաշրջան։
Հանդիպման ավարտին ներկաները մեկ րոպե լռությամբ հոտնկայս հարգել են 44-օրյա պատերազմի նահատակների հիշատակը։ Այնուհետև պատվիրակության անդամները ծանոթացել են կենտրոնում իրականացվող աշխատանքներին։

Artsakh Delegation in Lebanon Hosted at “Araksi Pulgurjian” Social Medical Center
May 25, the Artsakh delegation in Lebanon was hosted at the "Araksi Pulgurjian" Social Medical Center, Artsakh NA stated.
STEPANAKERT, MAY 26, ARTSAKHPRESS:  The meeting took place with the ARS Central Office Middle East Representative Nelli Vekilyan, Silva Sapunjyan, Chairwoman of the ACLU (Lebanese-Armenian Relief Cross) Regional Board, with the participation of board members and the director of the center Nazeli Avagyan.
Representative of Artsakh in the Middle East, Narpey Ter Mkrtchyan, Members of the ARF Lebanon Central Committee Hakob Latoyan and Eli Tashjyan were present at the meeting.
They presented the humanitarian activity of the Lebanese-Armenian community of the ACS Regional Department and the "Araksi Pulgurjian" Social Medical Center.
The latter also referred to the inseparable connection and cooperation between Armenia- Artsakh-Diaspora which the people of Armenia and Artsakh need today.
The chairman of the ACS regional board assured that they will continue to support the people of Armenia and Artsakh to bypass the current alarming situation and enter a new and peaceful period.
At the end of the meeting those present stood in a minute of silence to honor the memory of the victims of the 44-day war.